استان کرابی که در سواحل دریای آندامان و در جنوب کشور تایلند قرار دارد، به لطف داشتن جاذبه های طبیعی فراوان نظیر سواحل شنی سفید رنگ، آب های زلال، صخره های مرجانی بزرگ، آبشارها و غارهای بسیار و بیش از ۱۳۰ جزیره یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در میان گردشگران خارجی به حساب می آید.

کرابی شهری بندری و مهم هم برای ماهیگیران محلی و هم برای گردشگران است که از طریق آن می توانند با استفاده از قایق جاذبه های گردشگری همان نزدیکی مثل جزایر Koh Phi Phi و منطقه Koh Lanta و همچنین ساحل Railey (از بهترین مقاصد جهان برای انجام ورزش صخره نوردی) را بازدید کنند.

سفر-به-کرابی-بهین-سفر-behin-safar

دسترسی به کرابی

برای رفتن به کرابی، از بانکوک، پوکت، Phang Nga، Trang, Hat Yai و (Surat Thani (Samui اتوبوس های زیادی وجود دارد؛ از ترمینال جنوبی شهر بانکوک تا شهر کرابی به وسیله اتوبوس حدود ۱۲ ساعت راه است.علاوه بر اتوبوس های عمومی، ون ها و اتوبوس هایی در بخش خصوصی هم در این مسیر سرویس دهی دارند.اتوبوس های شاتل از مبدأ کرابی به فرودگاه پوکت حدود ۲ ساعت در راه هستند.

سفر-به-کرابی-بهین-سفر-behin-safar

فرودگاه بین الملل کرابی تا مرکز شهر فقط ۱۰ کیلومتر فاصله دارد؛ هواپیمایی Thai از مبدأ بانکوک، بانکوک ایرویز از مبدأ Samui و Thai AirAsia هم از بانکوک و هم از کوالالامپور به مقصد کرابی پرواز دارند.پروازهای قطری به مقصد کرابی با دو توقف از مبدأ تهران انجام می پذیرد؛ اولین توقف در دوحه خواهد بود و توقف بعدی در شهر بانکوک می باشد.از تهران تا دوحه و از دوحه تا بانکوک توسط هواپیمایی قطر و پرواز مسیر بانکوک به کرابی به وسیله هواپیمایی بانکوک ایرویز انجام می شود.

نکانی کلیدی برای گردشگران

  • اوخر ماه دسامبر و اوایل ماه ژانویه فصل شلوغ کرابی است و گردشگران بسیار زیادی در این بازه از سال به این شهر سفر می کنند.پیشنهاد می کنیم برای اینکه سفری آرام و بدون دردسر داشته باشید محل اقامت تان در کرابی را چند ماهی زودتر رزرو کنید و با خیال راحت سفرتان را انجام دهید.
  • زمانیکه می خواهید به جزیره های اطراف کرابی بروید، توصیه می کنیم بلیط یک طرفه خریداری کنید تا بتوانید راحت تر به این طرف و آن طرف بروید و محدودیت زمانی نداشته باشید و اینکه خودتان هر زمانی که خواستید به کرابی برگردید.

سفر-به-کرابی-بهین-سفر-behin-safar

خورد و خوراک

Ao Nang مرکز گردشگری شهر کرابی است و رستوران های زیادی در آنجا وجود دارد که انواع غذاهای محلی و تایلندی و همچنین بین المللی (نظیر غذاهای ایتالیایی و آلمانی) را سرو می کنند.به شما توصیه می کنیم حداقل یکی از غذاهای تایلندی را در رستوران های کرابی تجربه کنید.رستورانE-San با قدمتی ۱۵ ساله و رستوران Wang Sai که در هر دوی آنها غذاهای دریایی سرو می شود از بهترین غذاخوری های منطقه Ao Nang هستند.