سوئیس کشوری نسبتا کوچک است و دور تا دور آن را خشکی فرا گرفته و به دریا راه ندارد.این کشور دارای تنوع فرهنگی و زیبایی های طبیعی بسیاری می باشد؛ وجود ۴ زبان رسمی در سوئیس گواه تنوع فرهنگی موجود در کشور است.امروز در بهین سفر شهرهایی کوچک در این کشور را به شما معرفی می کنیم که نمایانگر طبیعت زیبا و منحصر به فرد سوئیس می باشند؛ بعضی از آنها منظره ی فوق العاده کوه را دارند و بعضی دیگر منظره دریاچه.با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

Bern

این شهر که در یونسکو به عنوان یک مکان تاریخی به ثبت رسیده، توسط رودخانه Aare احاطه شده است.گذرگاه های طاقدار و آب نماهای شهر که مربوط به قرون وسطی می باشد.هیچ شهری مثل برن در سوئیس به خوبی این شهر در حفظ آثار تاریخی و بازسازی آنها موفق نبوده.با توجه به قرارداشتن این شهر در مرکز کشور سوئیس، شهر برن دروازه ورود به کوه های آلپ نیز محسوب می شود.با داشتن ساختمان های قدیمی باشکوه، آب نماهای زیبا در سطح شهر و خیابان های باریک ولی دوست داشتنی، برن یکی از شهرهای جذاب برای سفری رویایی به حساب می آید.

شهرهای-زیبای-سوئیس-بهین-سفر-behin-safar

Interlaken

همانطور که از اسمش پیداست، این شهر بین دو دریاچه قرار گرفته؛ دریاچه Thun و Brienz و دور تا دور آن بلندترین قله های سوئیس قرار دارند و همین طبیعت زیبا باعث جذابیت این شهر شده است.شهر Interlaken برای لذت بردن از طبیعت مقصدی ایده آل به حساب می آید.شاید دوست داشته باشید در کنار دریاچه باشید یا از مسیرهای کوه پیمایی که از منطقه Harder Kulm شروع می شوند و تا ارتفاع ۱۳۲۲ متری ادامه دارند استفاده کنید.اگر خواستید می توانید از فنیکولار (نوعی بالابر) برای بالارفتن از کوه نیز استفاده کنید.

شهرهای-زیبای-سوئیس-بهین-سفر-behin-safar

Zermatt

پیست اسکی شهر Zermatt بلندترین پیست در قاره اروپاست و در تمام سال پذیرای گردشگران می باشد تا بتوانند هر زمانی که خواستند به این شهر سفر کنند و از اسکی کردن بر روی یخچال های طبیعی لذت ببرند.این شهر در دامنه کوه معروف Matterhorn قرار دارد.Zermatt مقصدی فوق العاده برای علاقه مندان به تجربه غذاهای خوشمزه هم محسوب می شود.این شهر دو رستوران با نشان Michelin دارد.

شهرهای-زیبای-سوئیس-بهین-سفر-behin-safar

Wengen

مناظر این شهر به کارت پستال شبیه است تا واقعیت! هر آنچه بخواهیم از زیبایی Wengen برای شما بگوییم کم است.دسترسی به این شهر فقط با استفاده از قطار امکان پذیر می باشد.Wengen در نزدیکی یکی از بلندترین قله های کشور سوئیس قرار گرفته.خانه ها، کلیساها و هتل های شهر تماما از چوب ساخته شده اند.اقامت در این هتل ها چشم اندازی بی نظیر از مناظر کوه های اطراف را در اختیار مهمانان قرار می دهد.

شهرهای-زیبای-سوئیس-بهین-سفر-behin-safar

Soglio

این شهر کوچک در جنوب بخش Graubünden واقع شده و مردم آن به زبان های آلمانی، رومانش و ایتالیایی سخن می گویند.خیابان های سنگ فرش شده، کلیسای St. Lorenzo که مشرف به شهر است و هتل تاریخی Palazzo Salis بخش از ویژگی های برجسته Soglio می باشد که گردشگران را به خود جذب می کند.

شهرهای-زیبای-سوئیس-بهین-سفر-behin-safar