خانه های تاریخی در شهرهای مختلف ایران بسیار است که با معماری منحصر به فرد خود دارای جذابیت های زیادی هستند.تصور کردن بودن و اقامت داشتن در چنین خانه هایی با حال و هوای قدیمی و اتاق های تو در تور شاید برای خیلی ها فقط در رویا به واقعیت بپیوندد.ولی چند سالیست که این خانه های تاریخی با حمایت سازمان میراث فرهنگی به خوبی مورد بازسازی قرار گرفته اند و تبدیل به موزه یا حتی هتل شده اند!امروز در بهین سفر تصمیم داریم یکی از این خانه های تاریخی در شهر کاشان را که به هتلی بی نظیر تبدیل شده است را به شما معرفی کنیم.با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

خانه ایرانی در یکی از قدیمی ترین محله های کاشان به نام کوشک صفی قرار گرفته و بیش از ۲۵۰ سال قدمت دارد.همانطور که می دانید کاشان با داشتن بناهای تاریخی بسیار زیاد و جایگاه ویژه ای در میان مقصدهای گردشگری خوب ایران به حساب می آید.کاشان شهریست برای تجربه زندگی اصیل ایرانی.این بنای تاریخی در ۱۰۰۰ متر مربع ساخته شده و مرمت و بازسازی آن حدود ۷  سال طول کشید و در حال حاضر از نمونه های خوب خانه های تاریخی به حساب می آید که اصولی و فنی مرمت شده است.

خانه-ایرانی-بهین-سفر-behin-safar

خانه ایرانی از ۵ قسمت مختلف تشکیل شده که پذیرای مهمانان و گردشگران از همه جا می باشد؛ بالاخانه، پرده سرا، نهان خانه، خانه سرا و خلوت سرا بخش های گوناگون اقامتی در این هتل سنتی بسیار زیباست.علاوه بر این امکانات رفاهی در اتاق آینه، سفره خانه، حوض خانه، شربت خانه و تالار پذیرایی خانه ایرانی در اختیار مهمانان قرار می گیرد تا بتوانند به خوبی سبک زندگی اصیل ایرانی را همراه با آسایش و آرامش کامل تجربه کنند.

گردشگران باید بدانند که علیرغم اینکه نام هتل بر روی این خانه گذاشته شده ولی نباید توقع داشته باشند که امکانات یک هتل چند ستاره در اختیارشان قرار گیرد.تبدیل کردن این خانه تاریخی به هتل بیشتر به این خاطر بوده است که گردشگران با شور و حال زندگی ایرانی آشنا شوند و بتوانند اقامتی خاطره انگیز و به یادماندنی را تجربه کنند.

خانه ایرانی نمونه‌ای زنده و قابل استناد از فرهنگ و هنر ایرانی فراموش شده برای نسل جدید است. این بنا دربرگیرنده مجموعه گسترده‌ای از كار‌های دقیق اجرا شده است كه با سرداب‌ها اتاق‌های سه دری و پنج دری، تالار آینه، شیشه‌های رنگی، آینه‌كاری، گچ‌بری و نقاشی، آن را تبدیل به موزه‌ای از نمونه‌ كار‌های استادكاران برجسته كاشان كرده است و بدین ترتیب امروزه امكان الگو‌برداری و تكرار آن را توسط جوان‌تر‌ها و نیز دانشجویان و علاقه‌مندان فراهم ساخته است.

خانه-ایرانی-بهین-سفر-behin-safar

ساعت تحویل اتاق ها ۲ بعدازظهر و ساعت تخلیه اتاق ها تا ۱۲ ظهر می باشد.اقامت در این هتل سنتی تاریخی از شبی ۲۷۷ هزار تومان شروع می شود.

هتل خانه ایرانی روی نقشه

امکانات هتل خانه ایرانی

تعداد ستاره

۳

اینترنت

دارد

رستوران

دارد

صبحانه

دارد