جزایر فیجی در اقیانوس آرام جنوبی قرار گرفته و متشکل از ۳۳۳ جزیره استوایی بسیار زیباست که به داشتن جزایر اختصاصی لوکس، اسپاهای مجهز و مدرن، غذاهای خوشمزه و اقامتگاه های منحصر به فرد شهرت دارد.سواحل زیبای فیجی با ماسه های سفید رنگ، آب های زلال و تمیز اقیانوس مقصدی فوق العاده برای خانواده ها و افرادی که به دنبال استراحت مطلق هستند به حساب می آید.

بهترین زمان سفر

با داشتن آب و هوایی استوایی باز هم وضعیت هوا در نقاط مختلف جزایر با هم تفاوت دارد.فصل بارانی فیجی فصل تابستان است که از ماه نوامبر تا آوریل می باشد.هر چند ماه دسامبر و ژانویه هم بارانی است ولی تعداد گردشگران در این دو ماه بسیار زیاد می شود.خنک ترین و خشک ترین ماه های سال در جزایر فیجی از ماه می شروع می شود و تا ماه اکتبر ادامه دارد.با توجه به هوای مطبوع در این بازه از سال مخصوصا ماه های جولای و آگوست، هزینه های هتل هم به اوج می رسد.

جزایر-فیجی-بهین-سفر-behin-safar

حمل و نقل

گشت و گذار در فیجی راحت و ارزان است.شبکه حمل و نقل اتوبوس و Ferry (نوعی قایق) در جزایر فیجی خیلی مناسب می باشد و به راحتی می توان به هرجایی که خواست رفت.نزدیک به ۹۰ درصد جاده های فیجی در دو تا از بزرگترین جزیره های این مجمع الجزایر است و اگر دوست داشته باشید می توانید یک ماشین دربستی برای گشتن در جزیره ها اجاره کنید.دیگر وسیله ای که با آن می شود به جزایر دیگر رفت هواپیماهای کوچک می باشد.

جزایر-فیجی-بهین-سفر-behin-safar

اقامت در فیجی

گردشگران مختلفی فیجی را به عنوان مقصد سفر خودشان انتخاب می کنند و در این کشور برای هر سلیقه ای محل اقامت وجود دارد؛ از اقامت در هتل های ۵ ستاره و مجلل با ارائه بهترین خدمات گرفته تا اقامت در خانه های روستاییان که برای بعضی از گردشگران جذاب می باشد.اگر بخواهیم بهترین هتل های ۵ ستاره جزایر فیجی را به شما پیشنهاد بدهیم از میان صدها هتل خوب موجود در این جزایر می توان به Emaho Sekawa، Sheraton Tokoriki، Shangri-La’s Fijian و Nanuku اشاره داشت.

کارهایی که می توان در جزایر فیجی انجام داد

  • بیشتر مناطق طبیعی جزایر فیجی (از رشته کوه ها و دره ها گرفته تا جنگل های مانگرو و صخره های مرجانی) حفاظت شده هستند و برای بازدید عموم و طبیعت گردان آزاد می باشند.
  • جزایر فیجی به داشتن مرجان های نرم شهرت جهانی دارد که این موضوع در کنار وجود ۱۰۰۰ گونه ماهی و صدها مدل مرجان تجربه غواصی را برای گردشگران خاطره انگیز می کند.
  • تا دلتان بخواهید فعالیت های ماجراجویی و هیجان انگیز در جزایر فیجی برای گردشگران وجود دارد؛ غواصی و دیدن دنیای زیر آب، قایق سواری، شیرجه زدن از ارتفاع در آب های زلال فیجی و … بخشی از فعالیت های هیجان انگیز در فیجی محسوب می شوند.
  • استفاده از اسپای مجهز و لوکس برای به آرامش رسیدن و تازه شدن روح و جسم تان
  • لذت بردن از قدم زدن در سواحل زیبا و دل انگیز فیجی
  • و …

جزایر-فیجی-بهین-سفر-behin-safar