پراگ پایتخت کشور جمهوری چک شهری دوست داشتنی برای گردشگرانیست که از پیاده روی در شهر و دیدن مناطق مختلف آن لذت می برند.این شهر با توجه به خیابان های سنگ فرش شده اش و همچنین کوچه پس کوچه های زیبایش ایده آل برای پیاده روی است.پس حتما کفش مناسب در سفر همراهتان داشته باشید.امروز در بهین سفر برنامه سفری ۳ روزه به شهر پراگ و دیدن جاذبه های گردشگری آن را برای شما آماده کرده ایم.با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

روز اول: منطقه قدیمی شهر و پل Charles

مرکز تاریخی شهر پراگ میدانی است که بافت قدیمی پراگ در آنجا واقع شده.بناهای این منطقه به بهترین شکل بازسازی شده اند و اولین مقصد برای گشت و گذار در پراگ همین منطقه می باشد.کلیسای Týn مشرف به میدان و در مقابل آن ساعت Astronomical و مجسمه یکی از مفاخر شهر، Jan Hus، قرار گرفته.بد نیست از برجی که مربوط به سالن شهر قدیمی است بالا بروید و منظره ی میدان را مشاهده کنید که تجربه ای بسیار جالب است.

برنامه-سفر-به-پراگ-بهین-سفر-behin-safar

پیشنهاد می کنیم از کالسکه های تفریحی کرایه کنید و دوری در بافت قدیمی شهر بزنید.این کالسکه ها در اول خیابان White ایستاده اند و ۲۰ دقیقه شما را در محوطه اطراف دور می دهند.هزینه کرایه این کالسکه حدود ۳۲ تا ۴۰ دلار است (ظرفیت کالسکه ها ۴ نفره می باشد).

در اطراف میدان Old Town از قدم زدن در خیابان هایی که به میدان وصل می شوند لذت ببرید.میدان Wenceslas، برج Powder و ساختمان شهرداری در همان دور و بر هستند و می توانید با پای پیاده این بناهای تاریخی را از نزدیک مشاهده کنید.

گشت و گذارتان که در منطقه قدیمی شهر به پایان رسید به سمت پل Charles – معروف ترین پل شهر پراگ و یکی از جاذبه های گردشگری شهر – بروید.اگر میخواهید زیبایی های این پل را بطور کامل ببینید به هنگام شب به آنجا بروید.قلعه پراگ در شب به زیبایی نور پردازی می شود که دیدن آن از روی پل بسیار دیدنی است.دو برج در دو سمت پل وجود دارد که می توان در طول روز از آنها بالا رفت و منظره بافت قدیمی شهر را مشاهده کرد.

برنامه-سفر-به-پراگ-بهین-سفر-behin-safar

روز دوم: منطقه قلعه پراگ و (Lesser Town (Malá Strana

روز را با دیدن منطقه قلعه پراگ شروع کنید که خودش چند ساعتی زمان خواهد برد.برای اینکه به قلعه بروید از تراموا خط ۲۲ استفاده کنید و در ایستگاه Pohořelec پیاده شوید.این ایستگاه در شمال قلعه قرار دارد و برای بازدید قلعه می بایست کمی پیاده روی داشته باشید و خودتان را به درب جنوبی آن برسانید.گشت تان را با بازدید از صومعه Strahov شروع کنید.پس از آن خیابان Loretánská را به سمت میدان قلعه پراگ پیاده بروید.قلعه پراگ شامل چندین ساختمان با شکوه و زیباست که قدمتی چند صد ساله دارند و تاریخ شهر پراگ را نشان می دهند.منظره شهر از بالای این تپه واقعا دیدنی است.بعد از این که حسابی در محوطه قلعه گشتید، از خیابان قدیمی Nerudova به سمت Malostranské náměstí (مرکز محله Lesser Town) بروید.

در نزدیکی پل Charles منطقه Kampa قرار گرفته که می توانید در آنجا از قدم زدن در پارک و کنار رودخانه و تنفس هوای پاک لذت ببرید.خیابان Malá Strana واقعا زیباست حتما سری به آنجا بزنید.

برنامه-سفر-به-پراگ-بهین-سفر-behin-safar

روز سوم: موزه، خرید کردن و قدم زدن در خیابان های فرعی پراگ

روز سوم را کمی متفاوت تر از روزهای دیگر تجربه کنید که البته بستگی به علایق شما دارد.به عنوان مثال:

  • از یکی از موزه ها یا گالری های شهر بازدید کنید.
  • از قلعه Vyšehrad دیدن کنید و از آنجا چشم انداز زیبای پراگ و همچنین رودخانه Vltava را ببینید.
  • از فنیکولار (نوعی بالابر) برای رفتن به بالای کوه  Petřín استفاده کنید.
  • اگر به هنر و معماری علاقه مند هستید از منطقه  Vinohrady دیدن کنید.
  • مرکز شهر پراگ پر از مغازه ها و فروشگاه هاییست که می توانید سوغاتی بخرید.سوغاتی های پراگ اسبا بازی های چوبی، جواهر و ظروف شیشه ای و کریستال است.

برنامه-سفر-به-پراگ-بهین-سفر-behin-safar