در ادامه مطالب مربوط به آفریقای جنوبی و شهر زیبای کیپ تاون با شما هستیم.در مطلب قبلی اطلاعاتی در مورد زمان سفر، آب و هوا و خورد و خوراک در اختیار شما قرار دادیم.با ادامه راهنمای سفر به کیپ تاون همراه بهین سفر باشید.

جشنواره گل ها در شهر کیپ تاون

از ماه آگوست تا اواخر سپتامبر، غرب کیپ تاون شاهد سرسبزی و طراوت خاصی است که سرتاسر منطقه را پوشانده.مکان های بسیاری زیادی مثل پارک ها و باغ ها در کیپ تاون وجود دارد که برای دیدن تنوع بالای گونه های گیاهی بسیار دیدنی هستند و در ادامه آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • باغ ملی گیاهشناسی The Kirstenbosch
  • باغ روباز Elgin
  • نمایشگاه گل و گیاه شهر Darling که با کیپ تاون حدود ۱ ساعت فاصله دارد
  • باغ ملی گیاهشناسی Harold Porter در خلیج Betty

راهنمای-سفر-به-کیپ-تاون-بهین-سفر-behin-safar

بازارهای کیپ تاون

خرید کردن از بازارهای کیپ تاون و گشت و گذار در آنها برای گردشگران بسیار لذت بخش است.از لباس گرفته تا غذاهای محلی و نوشیدنی های مختلف در این بازارها به چشم می خورد.

راهنمای-سفر-به-کیپ-تاون-بهین-سفر-behin-safar

مزرعه Oranjezicht در شهر کیپ تاون است که محصولات زراعی متنوعی مثل میوه ها و سبزیجات و همچنین صنایع دستی و گل های بسیار زیبایی در آنجا به فروش می رسد.پیشنهاد میکنیم اگر سری به این مزرع زدید حتما از غذاهای محلی که در آنجا سرو می شود امتحان کنید.این مزرع در خیابان Sidmouth شهر کیپ تاون واقع شده.بازدید از این مزرعه در روزهای شنبه از ۸ صبح تا ۱ بعدازظهر و از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر امکان پذیر می باشد.

بازار The Bay Harbour از دیگر بازارهای دیدنی کیپ تاون است.این بازار در اسکله قدیمی Hout Bay قرار دارد و بیش از ۱۰۰ غرفه در آن وجود دارد و مکانی ایده آل برای محلی ها و گردشگران محسوب می شود.این بازار روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه پذیرای مراجعه کنندگان است که روزهای شنبه و یکشنبه از ۹:۳۰ صبح تا ۴ بعدازظهر و روزهای جمعه از ۵ بعدازظهر تا ۹ شب باز است.

بازارهای دیگری مثل Kirstenbosch، Watershed، Durbanville و Rondebosch نیز در کیپ تاون هستند که اگر وقت داشته باشید دیدن آنها خالی از لطف نیست.

برای دیدن جزیره تاریخی Robben یک Ferry (نوعی قایق) کرایه کنید

راهنمای-سفر-به-کیپ-تاون-بهین-سفر-behin-safar

سفر به جزیره Robben که از آثار به ثبت رسیده در یونسکو است یکی از بایدهای سفر به کیپ تاون است و حتما می بایست در برنامه سفر خود جایی برای بازدید از این جزیره باز کرد.این جزیره جدا از اهمیت سیاسی که داشته از لحاظ جغرافیایی و زیست محیطی نیز مکانی مهم است.تاریخچه این جزیره خیلی خوشایند نیست (نلسون ماندلا ۱۸ سال از ۲۷ سالی که در زندان بوده را در زندانی در جزیره Robben گذرانده) ولی طبیعت و زیبایی های آن بسیار دیدنی است.در این جزیره ۱۳۲ گونه پرنده و همچنین پنگوئن های آفریقایی وجود دارند که دیدن آنها برای گردشگران بسیار جذاب هستند.

راهنمای-سفر-به-کیپ-تاون-بهین-سفر-behin-safar

حمل و نقل

برای گشت و گذار در کیپ تاون گردشگران می توانند از تاکسی استفاده کرد که بسیار فراوان هستند و هزینه تقریبی آنها برای هر کیلومتر کمتر از ۱ دلار است.اتوبوس های ویژه ای برای جا به جایی گردشگران در شهر وجود دارد که به آنها تمامی دیدنی های کیپ تاون را نشان می دهد.انتخاب های دیگر گردشگران استفاده از قطار یا دوچرخه است که از این طرق هم میشود کیپ تاون را گشت.