شهر کلمار مرکز منطقه Alsace و در نزدیکی کشور آلمان و سوئیس قرار گرفته.شهر استراسبورگ در شمال از شمال، شهر Mullhouse از جنوب، رودخانه راین از شرق و کوه های Vosges از غرب، شهر کلمار را احاطه کرده اند.این شهر با جاذه های گردشگری استثنایی خود تاریخ ۱۰۰۰ ساله اروپا را در بردارد.در کنار آثار تاریخی بسیار زیبا، شهر کلمار با داشتن ۶۷ هزار نفر جمعیت همچنان به عنوان یکی از شهرهای ییلاقی و خوش آب و هوای کشور فرانسه محسوب می شود که حال و هوای آن جذابیت هایش را دو چندان می کند.

سفر-به-کلمار-بهین-سفر-behin-safar

جادوی نور در شهر کلمار

در تمامی شهر کلمار کابل کشی هایی برای روشنایی و زیباتر شدن شهر انجام شده که توسط سیستم هایی کنترل می شوند.نورهای مختلف و درجه شدت آنها از طریق یک سیستم پیشرفته کنترل می شود و جلوه ای بسیار دیدنی به شهر داده است.

سفر-به-کلمار-بهین-سفر-behin-safar

حمل و نقل

سرویس دهی پیشرفته اتوبوس و وجود ایستگاه های مجهز در کلمار، رفت و آمد در شهر را بسیار راحت کرده.برای رفت و آمد در اطراف شهر هم قطارهایی وجود دارد که گردشگران به راحتی می توانند از آنها استفاده کنند.به عنوان مثال قطارهایی بصورت روزانه و در چند نوبت از شهر کلمار به شهر فرایبورگ آلمان حرکت می کنند.

دیدنی های کلمار

موزه ی اسباب بازی شهر کلمار در بنایی که قبلا سینما بوده برپا شده و در مرکز شهر قرار دارد.این موزه شامل مجموعه ای از اسباب بازی ها از قرن نوزدهم تا به امروز است.هزینه بازدید از موزه برای بزرگسال ها ۵ یورو می باشد و همه روزه به غیر از سه شنبه از ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر باز است.

خانه Pfister در سال ۱۵۳۷ ساخته شده و یکی از ساختمان های قدیمی شهر به حساب می آید.این بنا دارای ویژگی های معماری قرون وسطی است و همچنین اولین بنا با معماری رنسانس در شهر کلمار می باشد و یکی از نمادهای شهر قدیمی کلمار است.نقاشی های دیواری در خانه وجود دارد که صحنه هایی از کتاب مقدس انجیل به تصویر کشیده شده.

محله Fishmonger جاییست که ماهیگیران و قایقرانان شهر کلمار در آنجا زندگی می کنند.ماهی های صید شده یا در استخرهایی نگهداری می شوند و یا در بازار محله به فروش می رسند.در سال ۱۷۰۶ حدود ۴۰ تا از خانه های این محله در آتش سوخت ولی  از سال ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۱ این خانه ها همگی بازسازی شد.

کلیسای Dominican و Saint Martin و موزه Bartholdi و همچنین خانه Koïfhus از دیگر دیدنی های شهر کلمار به حساب می آیند که ارزش دیدن دارند.

سفر-به-کلمار-بهین-سفر-behin-safar

خورد و خوراک

شهر کلمار در کنار داشتن گنجینه از معماری قدیمی، دارای غذاهای محلی خوشمزه ای نیز می باشد که در رستوران های سطح شهر سرو می شوند.از غذاهای محلی این شهر می توان به foie gras (غذای ابداعی در استراسبورگ)، baeckaoffe (سه مدل گوشت با سیب زمینی) و le coq au Riesling اشاره کرد.

برای صرف یک وعده غذای خوشمزه در این شهر زیبا بد نیست سری به رستوران Le Rapp که غذاهای محلی و فرانسوی خوشمزه ای در آن سرو می شود بزنید.

سفر-به-کلمار-بهین-سفر-behin-safar

اقامت در کلمار

در شهر کلمار هتل ها و خانه های اجاره ای وجود دارند که هر دوی آنها برای اقامت در این شهر مناسب می باشند.هتل Beauséjour با ۲۴ اتاق و ایده آل برای خانواده ها یکی از هتل های خوب کلمار به حساب می آید.اگر دوست دارید می توانید در خانه  اجاره ای هم اقامت داشته باشید.

سفر-به-کلمار-بهین-سفر-behin-safar