پاریس همواره یکی از مقصد های گردشگری ایده آل برای گردشگران به حساب می آید.این شهر در میان شهرهای اروپاییست که ایرانی ها این مقصد را برای سفر زیاد انتخاب می کنند.با بهین سفر همراه باشید تا بخش دوم راهنمای سفر به پاریس را در اختیار شما قرار دهیم.

بهترین زمان سفر

فصل بهار که از آوریل شروع می شود و تا ژوئن ادامه دارد بهترین زمان سفر به پاریس می باشد.روزهای آفتابی و نه چندان گرم این شهر در بهار برای یک سفر خاطره انگیز بهترین موقع از سال است.البته گردشگرانی هم هستند که هوای سرد برایشان لذت بخش تر است.در پاییز و زمستان تعداد گردشگران خیلی کمتر از دیگر فصل هاست.در فصل زمستان هوای پاریس سرد و با بارش برف همراه است.

آب و هوا

شهر پاریس در فصل بهار از خواب زمستانی بیدار می شود و خیابان ها با درختان سرسبز و گل های رنگارنگ خودنمایی می کند.روزها بلندتر می شود، ساعت بازدید از موزه ها بیشتر است.هوا آنقدر خوب است که مردم به پارک ها و کنار رودخانه می روند و به دوچرخه سواری و قدم زدن می پردازند.فصل بهار از ۲۱ مارس تا ۲۱ ژوئن ادامه دارد.میانگین دمای هوا در فصل بهار در پایین ترین حالت حدود ۷ درجه و در بیشترین حالت حدود ۱۶ درجه می باشد.

از ۲۱ ژوئن تا ۲۱ سپتامبر فصل تابستان است و میانگین دما حداقل ۱۴ درجه و حداکثر ۲۵ درجه می باشد.فصل تابستان برای وقت گذرانی در کافه ها، رفتن به سینما و کنسرت بسیار مناسب است.

راهنمای-سفر-به-پاریس-بهین-سفر-behin-safar

پاییز از ۲۱ سپتامبر تا ۲۱ دسامبر ادامه دارد و خیابان ها و حال و هوای شهر به خوبی نشان دهنده این فصل رنگارنگ است.روزها کوتاه تر می شود و جشن های بسیاری در این فصل در پاریس برگزار می شود.از اواخر ماه نوامبر هم که مردم شهر خودشان را کم کم برای کریسمس آماده می کنند.میانگین دما حداقل ۸ درجه و حداکثر ۱۵ درجه است.

زمستان پاریس همراه با کریسمس است؛ تعطیلاتی که تمام خیابان های شهر را تحت شعاع خود قرار می دهد.میانگین دما حداقل ۱ درجه و حداکثر ۶ درجه است.برف زمستانی تقریبا همه جا را سفید پوش می کند.

خورد و خوراک

غذا خوردن در گوشه کنار پاریس واقعا لذت بخش و به یاد ماندنی است؛ از خوردن یک کراواسون در کافه ای زیبا گرفته تا خوردن غذاهای فرانسوی در رستوران هایی با نشان کیفی Michelin.برای رفتن به یک رستوران و صرف نهار یا شام حتما از قبل رزرو خود را انجام دهید.در بیشتر رستوران های پاریس حق سرویس به قیمت ها اضافه شده و نیاز به پرداخت مجدد نیست ولی اگر با عبارت “Service Non Compris” مواجه شدید به این معناست که حق سرویس باید پرداخت شود و معمولا چیزی حدود ۱۵ درصد است.

تهیه بلیط سفر

برای سفر به پاریس هم شرکت های هواپیمایی مثل ماهان و ایران ایر در این مسیر سرویس دهی دارند و هم شرکت های خارجی مثل ترکیش، قطر و امارات.پرواز با هواپیمایی های داخلی بصورت مستقیم و بدون توقف ولی پروازهای هواپیمایی های خارجی با یک توقف انجام می شود.برای تهیه بلیط  هم می توانید به یکی از آژانس های مسافرتی معتبر در سطح کشور مراجعه کنید و هم می توانید از طریق وبسایت های رسمی این شرکت های هواپیمایی بلیط خودتان را خریداری کنید.برای خرید اینترنتی از وبسایت شرکت های هواپیمایی امارات و ترکیش نیاز به مستر کارت یا ویزا کارت است.