پکن شهری پر تکاپو و شلوغ است ولی با این حال توانسته با رشدی چشمگیر به شهری مدرن تبدیل شود.تاریخ ۳ هزار ساله پکن در جای جای این شهر به چشم می خورد و مردم این شهر به خوبی از گذشته باشکوه خودشان محافظت می کنند.پکن شهری پر رمز و راز و تاریخی است که قددم زدن در کوچه پس کوچه های آن هم لذت بخش است.امروز در بهین سفر شما را با دیدنی های این شهر مدرن و تاریخی آشنا خواهیم کرد.با ما همراه باشید.

Gulou and Zhonglou

این دو برج در زمان سلسله Yuan and Ming  به عنوان مرجع رسمی اعلام زمان در پکن به حساب می آمده اند.ولی امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شده اند که معماری سنتی چین را در بردارند.برج Gulou  در تقاطع خیابان های Gulou  و  Di’anmen قرار گرفته  که در سال ۱۲۷۲ ساخته شده.گردشگران برای دیدن چشم انداز فوق العاده شهر پکن از پله های آن بالا می روند تا به نوک برج برسند و تجربه ای بی نظیر را داشته باشند. برج Zhonglou  دیگر برج اعلام زمان در پکن، در فاصله ای کم از برج Gulou  واقع شده.

جاذبه-های-گردشگری-پکن-بهین-سفر-behin-safar

منطقه ۷۹۸

این منطقه از شهر پکن پر از آثار هنری هنرمندان است. گردشگرانی هم که به هنر علاقه زیادی ندارند از دیدن این آثار زیبا لذت می برند.هنرمندان آثار هنری خودشان را به فروش می رسانند که می تواند سوغاتی متفاوت از چین به حساب بیاید.علاقه مندان به هنر  حتی می توانند یک روز کامل را به دیدن این آثار و مجسمه های زیبا در منطقه ۷۹۸ اختصاص دهند.

جاذبه-های-گردشگری-پکن-بهین-سفر-behin-safar

خیابان Nanluoguxiang

یکی از خیابان های لوکس شهر پکن با رستوران ها و کافه های شیک که گردشگران را به خود جذب می کند.این خیابان در شرق خیابان Gulou  قرار گرفته و تا برج Gulou  فاصله خیلی کمی دارد.منطقه Gulou  از معدود مناطق باقی مانده در شهر پکن است که دارای کوچه پس کوچه های قدیمی می باشد.

جاذبه-های-گردشگری-پکن-بهین-سفر-behin-safar

معبد Lama

این معبد با شکوه در شمال شهر پکن قرار دارد و یکی از بزرگترین صومعه های بوداهای تبتی در جهان است.این معبد توسط امپراطوری چین ساخته شده؛ ارتفاع مجسمه بودایی که در این معبد وجود دارد ۲۶ متر است و از یک سنگ یک تکه بسیار عظیم ساخته شده.دیدن چنین معبدی در سفر به پکن گردشگران را در شناخت بهتر تاریخ کهن چین کمک می کند.

جاذبه-های-گردشگری-پکن-بهین-سفر-behin-safar

پارک Beihai

محبوب ترین پارک شهر پکن در میان گردشگران و ساکنین این شهر است.گردشگران در فصل زمستان بر روی دریاچه پارک به اسکی کردن می پردازند و در فصل بهار هم از سرسبزی زیبای آن لذت می برند.از آنجایی که این پارک در نزدیکی شهر ممنوعه قرار دارد، در گذشته محل تفریح خانواده پادشاهی بوده.

جاذبه-های-گردشگری-پکن-بهین-سفر-behin-safar

میدان Tiananmen

اطراف این میدان معروف، ساختمان های دولتی و بناهایی با معماری شوروی ها به چشم می خورد که بزرگترین میدان جهان محسوب می شود.پرچمی بزرگ طی مراسمی در زمان طلوع خورشید در میدان به احتزاز در می آید و با غروب آفتاب به پایین کشیده می شود.در اطراف دروازه Tiananmen، چهار مجسمه شیر وجود دارد که نمایی زیبا به محوطه میدان داده اند.

جاذبه-های-گردشگری-پکن-بهین-سفر-behin-safar

قصر تابستانی

این قصر مجلل در فاصله ۱۵ کیلومتری از مرکز شهر پکن قرار دارد که به وسیله  تپه Longevity  و دریاچه Kunming  احاطه شده.همانطور که از اسمش پیداست، این قصر استراحتگاه تابستانی فرمانروایان امپراطوری چین بوده.برای دیدن این قصر زیبا می توان از قایق هایی که در دریاچه Kunming  تردد دارند استفاده کرد.

جاذبه-های-گردشگری-پکن-بهین-سفر-behin-safar

معبد بهشت

از دیگر جاذبه های گردشگری پکن، این معبد بزرگ و زیباست که علاوه بر شکوه و دیدنی های خودش، اطراف آن هم توسط یک پارک عمومی بسیار بزرگ احاطه شده و جذابیت های آنجا را دو چندان کرده است.ساخت این معبد از سال ۱۴۰۶ تا ۱۴۲۰ به طول انجامید.

جاذبه-های-گردشگری-پکن-بهین-سفر-behin-safar

Badaling

این منطقه بهترین و راحت ترین مکان برای دسترسی به دیوار بزرگ چین به حساب می آید.برای رسیدن به آنجا می توان از اتوبوس هایی که از دروازه Deshengmen  حرکت می کنند استفاده کرد.منظره ی شگفت انگیز دیوار چین، طولانی ترین موزه روباز جهان و پیاده روی بر روی آن از تجربه های بی نظیر در جهان است.

جاذبه-های-گردشگری-پکن-بهین-سفر-behin-safar

شهر ممنوعه

این مجموعه یکی از بزرگترین قصر های با شکوه جهان است و در کنار قصرهایی نظیر Kremlin، Buckingham و Versailles قرار دارد.بدون شک این قصر پربازدیدترین جاذبه گردشگری شهر پکن است.در بازدید از شهر ممنوعه واقعیت این است که نمی توان از میان جمعیت بازدیدکننده رهایی یافت.گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از این جاذبه گردشگری پکن هر ساله دیدن می کنند.

جاذبه-های-گردشگری-پکن-بهین-سفر-behin-safar