پکن پایتخت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جمهوری خلق چین است که در شمال این کشور و در نزدیکی شهر بندری Tianjin قرار گرفته.این شهر یکی از ۶ شهر تاریخی چین به حساب می آید و گردشگران زیادی برای دیدن آثار تاریخی کهن و شناخت فرهنگ غنی این کشور به پکن سفر می کنند.امروز در بهین سفر اطلاعاتی کاربردی برای سفر به این شهر در اختیار شما قرار می دهیم.با ما همراه باشید.

بهترین زمان سفر

برای سفر به پکن فصل پاییز و اوایل فصل بهار بهترین زمان به حساب می آید؛ هوای پکن در این فصل ها معتدل و بسیار خوب است.در تعطیلات ماه اکتبر (از یکم تا هفتم اکتبر) و جشن های فصل بهار (از اواخر ژانویه تا اواسط فوریه)، شهر پکن بسیار شلوغ است.ژانویه سردترین ماه سال در پکن است که دمای هوا از ۲۰- تا ۱۰ درجه سانتی گراد متغیر می باشد.ماه جولای هم گرم ترین ماه سال است و دمای هوا تا ۳۹ درجه هم می رسد.

راهنمای-سفر-به-پکن-بهین-سفر-behin-safar

حمل و نقل

استفاده از مترو راحت ترین و سریع ترین روش جا به جایی در پکن محسوب می شود.متروی پکن از ۵ صبح تا نیمه شب سرویس دهی دارد.در نزدیکی بیشتر ایستگاه های مترو خط ۲ پکن یک منطقه دیدنی و گردشگری وجود دارد.یکی از خوبی های مترو پکن دسترسی راحت به فرودگاه بین المللی است؛ این قطار از ایستگاه Dongzhimen حرکت می کند و مسیر آن در ایستگاه ترمینال های ۲ و ۳ فرودگاه به پایان می رسد.

تاکسی از دیگر وسایل نقلیه عمومی در پکن است و هزینه ها بر اساس تاکسی متر محاسبه می گردد.پس نگران این که راننده از شما وجه بیشتری دریافت کن نباشید.

اتوبوس، دیگر وسیله نقلیه برای جا به جایی در پکن می باشد که سیستم آن بسیار گسترده است.خط های شماره ۱ تا ۱۲۲ در سرتاسر شهر سرویس دهی دارند، خط های شماره ۲۰۱ تا ۲۱۲ اتوبوس های شیفت شب پکن هستند و خط های شماره ۳۰۰ تا ۵۹۹ در حومه شهر پکن فعالیت می کنند.

نکاتی مهم قبل از سفر

  • هرچند پکن پایتخت کشور چین است ولی در مقایسه با شانگهای و هنگ کنگ تعداد خیلی کمی از مردم این شهر انگلیسی می دانند.
  • به هنگام خرید کردن در بازارهایی مثل Maliandao، Panjiayuan یا Hongqiao حتما تلاش کنید تا تخفیف بگیرید.سعی کنید چند کلمه چینی یاد بگیرید تا در چانه زدن با فروشنده ها شما را کمک کند.

راهنمای-سفر-به-پکن-بهین-سفر-behin-safar

خرید کردن

پکن دارای تاریخی چند هزار ساله است و سالیان سال پیش افراد زرنگی بوده اند که صنایع دستی را تولید می کرده اند؛ این صنایع دستی نسل به نسل منتقل شده و امروزه هم در بازا پکن به وفور دیده می شوند.از آثاری که هنوز هم مورد استقبال گردشگران می باشد باید به Cloisonné (ظروف تزئینی)، Ivory Carving (مجسمه) و Jade (سنگی ارزشمند و سبز رنگ) اشاره داشت.یکی از سوغاتی های خوشمزه پکن، میوه خشک است که هدیه ای مناسب به حساب می آید.پکن پر از بازارهای محلی و مراکز خرید لوکس است و هر آنچه بخواهید را می توانید در این بازارها پیدا کنید.پیشنهاد می کنیم از بازارهای Hongqiao، Maliandao و Panjiayuan دیدن کنید.

راهنمای-سفر-به-پکن-بهین-سفر-behin-safar