سیرالی شهری کوچک در جنوب غربی کشور ترکیه و در استان آنتالیا است.این شهر به باقی مانده های تاریخی Olympos و دریچه های دائمی گاز در کوه Chimaera بسیار نزدیک است.این شهر فقط یک ساعت با آنتالیا راه دارد و دارای ۳٫۵ کیلوکتر ساحل بسیار زیبا می باشد.منطقه Ulupınar هم در نزدیکی سیرالی قرار دارد که پر از رودخانه است و رستوران های زیادی در آنجا وجود دارند.می توان گفت سیرالی یکی از آخرین مناطق بکر و دست نخورده ی طبیعی در امتداد سواحل آنتالیا است.

سیرالی-ترکیه-بهین-سفر-behin-safar

یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه و علاقه مندان به پیاده روی، منطقه Lycian Way در سیرالی است.این مسیر طولانی برای ماجراجویان و آنهایی که دوست دارند در طبیعت به پیاده روی بپردازند مکانی ایده آل به حساب می آید.یکی از مسیرها از شهر سیرالی به شهر Tekirova ختم می شود که حدود ۱۹ کیلومتر طول آن است و دیگری از سیرالی به سمت منطقه Ulupınar و کوه Chimaera می رود که ۱۲ کیلومتر است.تمامی مسیرها با رنگ قرمز و سفید برای سهولت رفت و آمد مشخص شده است.

قله Tahtalı Dag یکی دیگر از مکان های دیدنی در نزدیکی سیرالی است که در مسیر Lycian Way قرار گرفته و به کوه Olympos هم معروف است.این قله در پارک ملی Olympos واقع شده.

سیرالی-ترکیه-بهین-سفر-behin-safar

به لطف حفاظت منطقه توسط سازمان حفاظت از جنگل ها، ساخت و ساز در نواحی کوهستان و ساحل سیرالی بسیار کم است که این باعث بکر ماندن منطقه شده.

برای اقامت در سیرالی هتل به آن معنایی که در شهرهای بزرگتر وجود دارد نخواهید یافت ولی خانه های ییلاقی بسیاری در دسترس گردشگران می باشد که اتفاقا بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.این خانه های ییلاقی انواع مختلفی دارند؛ از خانه های ییلاقی لوکس گرفته تا اقامت گاه های خانوادگی کنار ساحل.تصور کنید در یکی از این خانه ها اقامت دارید و هر زمان که دلتان بخواهید با یک پیاده روی کوتاه از میان باغ سرسبز به ساحل سیرالی می رسید.واقعا فوق العاده است!

سیرالی-ترکیه-بهین-سفر-behin-safar

فعالیت هایی که در سیرالی می توان به آنها پرداخت

  • قایق سواری در دریای زیبای مدیترانه
  • دوچرخه سواری
  • کانو سواری
  • کوهنوردی
  • غواصی

سیرالی-ترکیه-بهین-سفر-behin-safar

چگونه خودمان را به سیرالی برسانیم؟

نزدیکترین فرودگاه به شهر سیرالی، فرودگاه بین المللی آنتالیا است ولی از تهران پرواز مستقیم به مقصد آنتالیا وجود ندارد و باید ابتدا به استانبول یا آنکارا رفت و پس از یکی توقف کوتاه به سمت آنتالیا پرواز کرد.از آنتالیا تا سیرالی حدود ۹۵ کیلومتر راه است که می توان با اجاره یک ماشین این مسیر را در حدود ۱ ساعت و نیم طی کرد و به شهر سیرالی رسید.

سیرالی روی نقشه