شهر ساحلی نیس به لطف قرار داشتن در کنار دریای زیبای مدیترانه از آب و هوای بسیار ایده آل و مناظر شگفت انگیزی برخوردار است.رشد این شهر در زمینه گرشگری چشمگیر بوده و همچنان در حال افزایش است.جالب است بدانید که فرودگاه بین المللی این شهر بعد از فرودگاه بین المللی پاریس، شلوغ ترین و پر تردد ترین فرودگاه کشور فرانسه می باشد و به مقصدهای زیادی در سر تا سر جهان پرواز دارد.امروز در بهین سفر شما را با این شهر زیبای جنوب فرانسه آشنا خواهیم کرد.با ما همراه باشید.

سفر-به-نیس-فرانسه-بهین-سفر-behin-safar

کارهایی که باید در سفر به نیس انجام داد

  • شهر نیس بیشتر از ۷ کیلومتر ساحل دارد!پس حتما باید بخشی از سفر را به سواحل اختصاص دهید.از بودن در ساحل چه از لحاظ انجام فعالیت های هیجان انگیز و چه از لحاظ آرامش لذت کافی ببرید.هم می توانید از ساحل عمومی استفاده کنید و هم از ساحل خصوصی.
  • شهر نیس پر از آثار تاریخی و مناظر زیبا از طبیعت است ولی بد نیست برای خرید کردن هم وقت بگذارید؛ این شهر پر از فروشگاه های برندهای معروف فرانسوی است که مطمئنا برای علاقه مندان به مد بسیار لذت بخش می باشد.
  • بازار Cours Saleya در منطقه ی قدیمی شهر نیس قرار دارد؛ این بازار پر از گل، میوه، سبزیجات تازه است و پیشنهاد می کنیم حتی اگر قصد خرید هم ندارید حتما به آنجا سر بزنید.
  • شهر نیس و مناطق اطراف آن با آب و هوای معتدل مقصدی ایده آل برای انجام ورزش های هیجان انگیز است؛ از تفریحات دریایی گرفته تا اسکی کردن در کوه های آلپ.قایق سواری در آب های مدیترانه، کوه پیمایی و پرش با چتر (Paragliding) از دیگر فعالیت هاییست که می توان در سفر به این شهر زیبای فرانسه انجام داد.
  • در خیابان معروف شهر نیس (Promenade des Anglais) به قدم زدن یا دوچرخه سواری بپردازید و از منظره ی زیبای دریا لذت ببرید.

سفر-به-نیس-فرانسه-بهین-سفر-behin-safar

اقامت در نیس

هتل های شهر نیس هم به مانند خود آن که از شکوه و زیبایی خاصی برخوردار است، لوکس و رویایی هستند.هتل ۴ ستاره سوئیس (شروع قیمت از ۱۱۱ یورو)، هتل ۵ ستاره Hyatt Regency (شروع قیمت از ۱۷۹ یورو)، هتل ۵ ستاره Negresco (شروع قیمت از ۱۸۵ یورو) و هتل ۴ ستاره La Prouse (شروع قیمت از ۱۴۹ یورو) هتل های پیشنهادی به شما هستند و به راحتی می توانید رزرو خود را از طریق وبسایت Booking.com یا Hotels.com انجام دهید.البته برای این کار نیاز به مستر کارت یا ویزا کارت می باشد.در غیر این صورت با مراجعه به آژانس های مسافرتی معتبر سطح کشور می توانید محل اقامت خودتان را در شهر نیس رزرو کنید.

سفر-به-نیس-فرانسه-بهین-سفر-behin-safar

آب و هوا

با توجه به این که نیس در کنار دریای مدیترانه قرار دارد، آب و هوای این شهر کاملا معتدل است.هوا در زمستان خنک و در تابستان هم آن چنان گرم نیست چرا که نسیم خنکی از دریا بلند می شود و هوا را ملایم می کند.مثلا در ماه فوریه که همه جای فرانسه در سرما به سر می برند، در نیس می توان با یک تیشرت به روی تراس رفت و غذا خورد!