تورهای سافاری در آفریقا یک ماجراجویی تمام عیار است؛ تاریخچه این گردش ها به قرن سیزدهم برمی گردد جایی که تاجران ثروتمند آفریقایی رسم داشتند برای شکار و نشان دادن قدرت خود به دشت های آفریقا بروند.ولی امروزه همه ی گردشگران برای شکار لحظات زیبا و دیدنی طبیعت به این سفر می روند.گردشگران در طی سفر با صحنه هایی رو به رو می شوند که آنها را مسحور خود می کند: لحظه ی مهاجرت هزاران هزار گورخر که از مراتع سرسبز عبور می کنند یا دسته ی فلامینگوها که ترکیب رنگ بسیار زیبایی در کنار دریاچه به وجود می آورند نمونه ای از صحنه های هیجان انگیز در سافاری آفریقا هستند.

بیشتر گردشگرانی که به آفریقا سفر می کنند برای دیدن ۵ گونه ی جانوری بوفالوها، شیرها، فیل ها، کردگدن ها و پلنگ ها به آنجا می روند.فرصت نزدیک شدن به این حیوانات آن هم در محل زندگی شان شاید فقط یک بار در زندگی گردشگران پیش بیاید.این را بدانید سفر شما به آفریقا سفر به دل حیات وحش است.

اگر به فکر برنامه ریزی برای یک سافاری هستید (یا حتی در مورد آن رویاپردازی می کنید)، تا جایی که امکان دارد خودتان را آماده کنید؛ کتاب های راهنما تهیه کنید، با فردی که به آفریقا سفر کرده مشورت کنید و مهم تر از همه اینکه تحقیق، تحقیق و تحقیق کنید.

تورهای سافاری لوکس هزینه های بسیار بالایی دارد؛ محل اقامت، غذا، نوشیدنی، گشت و گذارها و تفریحات ویژه همگی بر عهده برگزار کننده تور است.معمولا این نوع تورها آسایش و رفاه کامل را برای گردشگران به همراه دارند؛ به این معنی که آرامش خانه را در حیات وحش آفریقا برای گردشگران به ارمغان می آورند.هزینه اقامت در کمپ های مجهز و لوکس برای هر شب حدود ۱۰۰۰ دلار است.

تور-سافاری-آفریقا-بهین-سفر-behin-safar

تورهای سافاری هم با نام  Overland Safaris یا Mobile وجود دارد که از لحاظ هزینه مناسب تر هستند.در این نوع تورها محل اقامت معمولا در اردوگاه است و به صورت گروهی برگزار می شود.همچنین این را هم بدانید که این نوع تورها مشارکتی می باشد، یعنی باید انتظار این را داشته باشید که از شما بخواهند در برپا کردن چادر یا حتی آشپزی کمک کنید.

برای یک تور سافاری هیجان انگیز در آفریقا به کدام منطقه برویم؟

هر کشوری در قاره آفریقا جذابیت های خاص خودش را دارد.بهترین مقصدهای سافاری، جنوب قاره آفریقا و شرق آن هستند که دشت های وسیع و دسته های بزرگ جانوران را می توان از نزدیک مشاهده کرد.در زیر به معرفی محبوب ترین مقصدها برای یک سافاری فراموش نشدنی می پردازیم.

تور-سافاری-آفریقا-بهین-سفر-behin-safar

جنوب آفریقا

کنیا: متنوع ترین گونه های جانوری را می توان در پارک حفاظت شده ی Masai Mara کشور کنیا دید؛ جایی که گله های بزرگ حیوانات مهاجرت می کنند و یکی از زیباترین صحنه های حیات وحش را خلق می کنند.اما به غیر از پارک Masai Mara، مکان های دیدنی دیگری وجود دارد که تنوع حیات وحش را می توان در آنها هم مشاهده کرد.به عنوان مثال دریاچه های دره ی Great Rift و دریاچه Bogoria که محل تجمع هزارن فلامینگو است.

تانزانیا: این کشور هم مثل کنیا بخشی از پارک ملی Serengeti را در بردارد.از مکان های دیگر برای دیدن حیات وحش آفریقا می توان به قله ی کلیمانجارو، منطقه حفاطت شده ی Ngorongoro یا دره ی Oldupai اشاره کرد.دهانه ی آتشفشانی Ngorongoro بزرگ ترین دهانه آتشفشانی در جهان است که ۳۰ هزار جانور در آنجا زندگی می کنند.جالب است بدانید متراکم ترین جمعیت شیرها در جهان در این منطقه هستند.

اوگاندا: جنگل Bwindi و جزیره Ngamba بهترین مقصدها در کشور اوگاندا هستند که گردشگران می توانند از نزدیک گوریل ها و شامپانزه ها را ببینند.گردشگران همچنین می توانند از پارک ملی Murchison Falls برای دیدن اسب های آبی، کروکدیل ها و گونه های نادر پرندگان دیدن کنند.

تور-سافاری-آفریقا-بهین-سفر-behin-safar

شرق آفریقا

از کشورهای این بخش از قاره ی آفریقا باید به بوستوانا، نامیبیا و آفریقای جنوبی اشاره کرد که تورهای سافاری بسیاری در این مقصدها برگزار می شود.به عنوان مثال محبوب ترین پارک ملی در آفریقای جنوبی Kruger نام دارد و بزرگترین منطقه حفاظت شده جهان محسوب می شود.کشور بوستوانا گران ترین مقصد برای سافاری در کل قاره آفریقا می باشد و تورهای لوکس در آنجا برگزار می شود.

بهترین زمان برای یک سافاری خاطره انگیز

قاره ی آفریقا، قاره ای وسیع با مقصدهای بسیار برای سافاری است.بهترین زمان سفر بستگی به مقصدی دارد که گردشگر انتخاب می کند.از آنجایی که این مقصدها در نیمکره ی جنوبی زمین است  تمامی فصل ها بر عکس نیمکره شمالی می باشد.زمستان از ماه ژوئن تا سپتامبر و تابستان از ماه دسامبر تا مارس است.در کل پیشنهاد می شود در فصلی به آفریقا سفر کنید که بارندگی نباشد.

تور-سافاری-آفریقا-بهین-سفر-behin-safar