طبیعت شمال ایران همواره مقصدی گردشگری برای تمام ایرانیان به حساب می آمده.امروز در بهین سفر تصمیم داریم شما را با یکی دیگر از مناطق زیبای شمال آشنا کنیم؛ منطقه ای جنگلی در تنکابن به نام چالدره.با ما همراه باشید.

پارک جنگلی چالدره در ۱۸ کیلومتری مسیر تنکابن به دو هزار قرار دارد.این منطقه ی نمونه گردشگری در استان مازندران مساحتی ۱۱۰ هکتاری دارد و جزو جنگل های جلگه ای به حساب می آید.این پارک زیبا از شمال به رودخانه های دو هزار و سه هزار، از شرق به جاده ی سه هزار، از جنوب به دامنه ی کوه های سیالان و از غرب به جاده ی دو هزار منتهی می شود.درخت های بلند و کلبه های جنگلی زیبای پارک برای هر گردشگری بی نظیر و فوق العاده می باشد.این پارک تنوع گیاهی بالایی دارد و گیاهانی نظیر درختان توسکا، افرا و بوته های سرخس نمونه هایی از پوشش گیاهی پارک جنگلی چالدره هستند.منطقه ی چالدره از سطح دریا ۴۰۰ متر ارتفاع دارد.

طبیعت بکر و چشم اندازهای منحصر به فرد پارک جنگلی چالدره، چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند.امکانات رفاهی بسیار مناسبی برای گردشگرانی که قصد اقامت در این پارک زیبا را دارند.در طبیعت زیبای چالدره به جنگل گردی، قدم زدن در ساحل رودخانه دو هزار بپردازید.

در کنار تنوع گونه های گیاهی، باید به انواع گونه های جانوری نظیر مرال (نوعی گوزن)، شوکا (کوچک ترین نوع گوزن در ایران)، گراز، گربه جنگلی، دارکوب، قرقاول و …نیز اشاره کرد که به خوبی توسط سازمان محیط زیست مورد حفاظت قرار می گیرند. شکار کردن در پارک جنگلی چالدره ممنوع است.

برای اقامت گردشگران کلبه های زیبایی در دل جنگل تعبیه شده؛ کلبه ی دو نفره، کلبه ی ۳ نفره، کلبه ی ۴ نفره و کلبه های افرا از انواع اقامتگاه های پارک جنگلی چالدره هستند.کلبه های افرای این مجموعه دارای تراس اختصاصی برای لذت بردن هر چه تمام تر از طبیعت زیبای اطراف می باشند.تمامی کلبه ها مجهز به یخچال، چای ساز و کولر گازی هستند.

رستوران جزیره در پارک جنگلی ارائه دهنده ی غذاهای محلی شمال و ایرانی است؛ اقامت در کلبه های پارک جنگلی همراه با صبحانه، نهار و شام می باشد.

در اینجا همه چیز برای تفریح  گردشگران در نظر گرفته شده؛ گردشگران می توانند به فعالیت هایی نظیر دوچرخه سواری، جنگل نوردی و ماهیگیری پرداخت.خدمات ماساژ نیز از امکانات ویژه ی این مجموعه ی تفریحی به حساب می آید.

مسیر دسترسی به پارک جنگلی چالدره

تهران- کرج- چالوس- نمک آبرود- متل قو- عباس آباد- نشتارود- کمربندی تنکابن(شهسوار)-کیلومتر۱۸ جاده دوهزار

تهران- کرج- قزوین- رشت- لاهیجان- رامسر-کمربندی تنکابن(شهسوار)- کیلومتر ۱۸ جاده دوهزار

پارک جنگلی چالدره روی نقشه