پر رمز و راز، تاریخی، ماجراجویانه و شگفت انگیز؛ این ها صفت هاییست که به شهر مسقط نسبت داده می شود.بر خلاف دیگر شهرهای کشورهای همسایه در خلیج فارس که همگی پر از هتل ها و اقامتگاه های ساحلی هستند، مسقط با این شهرها تفاوت دارد.شهر بندری مسقط به طول ۲۵ کیلومتر در امتداد دریای عمان قرار دارد و اصالت خود را حفظ کرده.جالب است که خانه های جدیدی که در این شهر ساخته می شود بلند تر از ۳ طبقه نیستند.مهمان نوازی مردم این شهر در سطح بالایی است..امروز در بهین سفر می خواهیم در مورد این شهر جذاب اطلاعاتی مفید را در اختیار شما قرار دهیم.با ما همراه باشید.

راهنمای-سفر-به-مسقط-بهین-سفر-behin-safar

بهترین زمان سفر

از اواسط اکتبر تا اواسط مارس می توان گفت بهترین زمان برای سفر به مسقط می باشد که هوا بسیار عالی و دلپذیر است.گل های اطلسی در بزرگراه ها، آسمان لاجوردی و دریای آرام از شاخصه های این فصل زیبای شهر مسقط است.۷ ماه دیگر سال هوا گرم و شرجی است.

راهنمای-سفر-به-مسقط-بهین-سفر-behin-safar

خرید کردن

برای گردشگرانی که همیشه خرید کردن بخشی از سفرشان به حساب می آید، شهر مسقط مقصدی جذاب از این بابت است.بازارهای این شهر به معماری و قدمت شهرت دارند؛ در دل این بازارها پر از صنایع دستی متنوع نظیر منسوجات، طلا و نقره است که به صورت کاملا سنتی تولید می شوند.

گالری Bait Muzna و Omani Heritage از فروشگاه هایی هستند که برای خرید سوغاتی و صنایع دستی مسقط بسیار مناسب می باشند.همچنین به فروشگاه Bateel برای خرید شکلات های لوکس سر بزنید.

بازار Mutrah از دیگر مناطق جذاب برای گردشگران است که صنایع دستی عمانی و هندی در آن به فروش می رسد.در بازارچه، قهوه های سنتی وجود دارد که بیشتر محلی برای وقت گذراندن پیرمردهای مسقطی است.پیشنهاد می کنیم حتما یک نوشیدنی را در این فضای دلنشین تجربه کنید.

راهنمای-سفر-به-مسقط-بهین-سفر-behin-safar

در کنار این مغازه ها و بازارهای سنتی، مجتمع های خرید مدرن نیز در سطح شهر به چشم می خورد که می توان ساعاتی خوش را در این مراکز خرید به گشت و گذار پرداخت.

ساعت کاری بیشتر مغازه ها و فروشگاه ها از ۸ صبح تا ۱ بعدازظهر و از ۴:۳۰ بعدازظهر تا ۹ شب است.مغازه ها در روزهای جمعه فقط بعدازظهر ها باز هستند.

حمل و نقل

بهترین روش برای گشت و گذار در مسقط استفاده از تاکسی است که در همه جای شهر در دسترس هستند و می توانید برای یک روز تفریح یکی از آنها را اجاره کنید و در شهر بگردید.

بعضی از خیابان های شهر، پر از ساختمان ها و مغازه های جذاب است که پیشنهاد می کنیم پیاده این مسیرها را طی کنید و از قدم زدن در این خیابان ها لذت ببرید.

راهنمای-سفر-به-مسقط-بهین-سفر-behin-safar

رستوران ها

رستوران های شهر مسقط از رستوران های لوکس در هتل ها گرفته تا کافه های عربی، همگی غذاهایی محلی و خوشمزه را سرو می کنند.

رستوران ساحلی در هتل Chedi شهر مسقط از غذاخوری های لوکس محسوب می شود که بهترین غذاهای دریایی را ارائه می دهد.در کنار صرف غذای خوشمزه، منظره ی زیبای دریا نیز از ویژگی های این رستوران با کیفیت است.

راهنمای-سفر-به-مسقط-بهین-سفر-behin-safar

رستوران Mumtaz Mahal بهترین رستوران هندی در مسقط می باشد.این رستوران بر بالای تپه و مشرف به پارک ملی Qurm قرار گرفته و منظره ای بی نظیر را پدید آورده.

رستوران Al-Tanoor در هتل مجلل Shangri-La واقع شده و بهترین غذاهای خاورمیانه ای را ارائه می دهد.در این رستوران ۴ آشپزخانه در معرض دید مشتریان است که می توان مراحل طبخ غذاها را از نزدیک دید.