امروز در بهین سفر می خواهیم مطلبی در مورد یکی از آثار ثبت شده در یونسکو در کشور ترکیه بپردازیم که جذابیت های بسیاری دارد و دیدن آن به گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند توصیه می شود.پاموکاله؛ نامی که احتمالا به گوشتان خورده باشد.با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

پاموکاله چیست؟

تراس های زیبای ساخته شده از سنگ آهک سفید و حوضچه های آب گرم که لبریز از آب هستند و به مانند آبشار به حوضچه های دیگر می ریزند.این منظره ی زیبا در دره های جنوب غرب کشور ترکیه قابل مشاهده است.این پدیده ی زمین شناسی پاموکاله نام دارد.این جاذبه ی گردشگری سالانه بیش از ۲ میلیون بازدید کننده دارد.

چشمه های-آب-گرم-پاموکاله-ترکیه-بهین-سفر-behin-safar

چرا باید از این منطقه بازدید کنیم؟

از این تراس های ساخته شده از سنگ آهک سفید در همه جای دنیا وجود دارد؛ از چین و ایران گرفته تا ایالات متحده و افغانستان.ولی در هیچ جایی از جهان، بازدیدکنندگان نمی توانند هم به تماشای این حوضچه ها و تراس های طبیعی زیبا بپردازند و هم از مخروبه های یک شهر تاریخی دیدن کنند.در اینجا طبیعت و تاریخ در کنار هم قرار گرفته اند.در اینجا می توانید در آب گرم با دمای ۳۶ درجه حمام کنید.

چشمه های-آب-گرم-پاموکاله-ترکیه-بهین-سفر-behin-safar

چطور خودمان را به پاموکاله برسانیم؟

منطقه ی پاموکاله در غرب فلات Anatolian و در ۲۰۰ کیلومتری شرق بندر کوش آداسی واقع شده.این منطقه در ۳ ساعتی کوش آداسی، چهار ساعتی آنتالیا و مارماریس و پنج ساعتی بدروم است.

ساعات بازدید از پاموکاله و شهر تاریخی Hierapolis

از ماه نوامبر تا مارس، بازدیدکنندگان می توانند از ساعت ۶ صبح تا ۶:۳۰ بعدازظهر از این منطقه بازدید کنند.از ماه آوریل تا اکتبر ساعات بازدید از ۶ صبح تا نیمه شب می باشد.برای استفاده از استخر آب گرم بین ماه های نوامبر تا مارس از ۸ صبح تا ۵:۳۰ بعدازظهر و از ماه آوریل تا اکتبر بین ساعت ۸ صبح تا ۷:۳۰ بعدازظهر می توان مراجعه کرد.

چشمه های-آب-گرم-پاموکاله-ترکیه-بهین-سفر-behin-safar

برای رهایی از شلوغی منطقه پاموکاله…

بهترین راه برای اینکه به هنگام بازدید از منطقه این است که شب را در روستای پاموکاله سپری کنید و صبح به دیدن مخروبه های تاریخی شهر Hierapolis، حوضچه ها و تراس ها بروید.

نکاتی به هنگام بازدید از پاموکاله

  • برای جلوگیری از فرسایش تراس ها سعی کنید به جای کفش و صندل از پاپوش استفاده کنید.
  • در راه استخرهایی وجود دارد که حتما برای استفاده از آب معدنی و گرم آنها، به این استخرها بروید.
  • در کنار دیدن تراس ها و حوضچه های زیبا و استفاده از استخر، حتما از مخروبه های شهر تاریخی Hierapolis نیز بازدید کنید.

چشمه های-آب-گرم-پاموکاله-ترکیه-بهین-سفر-behin-safar

پاموکاله روی نقشه