آب گرم Blue Lagoon در کشور ایسلند یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری این کشور به حساب می آید.این آب گرم در میان گدازه های آتشفشانی شهر  Grindavík در شبه جزیره ی  Reykjanes (جنوب ایسلند) قرار گرفته.

مواد معدنی نظیر گوگرد و سیلیس در آب های گرم Blue Lagoon  و حمام کردن در آب های این منطقه برای درمان بیماری های پوستی بسیار مفید است.دمای آب در این تالاب برای شنا کردن و حمام کردن بین ۳۷ تا ۳۹ درجه می باشد.این تالاب ساخته ی دست بشر است که آب موجود در آن به وسیله نیروگاه زمین گرمایی تأمین و هر دو روز آب این تالاب عوض می شود.کودکان زیر ۹ سال فقط با استفاده از بازوبند اجازه ی ورود به آب گرم را دارند و همچنین این مجموعه برای کودکان زیر ۲ سال توصیه نمی شود.برای استفاده از آب گرم حتما باید قبل از ورود دوش بگیرید.

آب-گرم-بلو لاگون-ایسلند-بهین-سفر-behin-safar

آب گرم Blue Lagoon برای اولین بار در سال ۱۹۷۶ شکل گرفت.در سال های بعد مردم شروع به حمام کردن در این آب ها کردند و گل و لای های ماده معدنی سیلیس را به پوست خود می زدند.طی سال ها، Blue Lagoon مجهزتر از قبل شد و امروزه این منطقه یکی از شگفتی های جهان محسوب می شود و گردشگران زیادی به منظور استفاده از این آب گرم به ایسلند سفر می کنند.

آب-گرم-بلو لاگون-ایسلند-بهین-سفر-behin-safar

آب های زمین گرمایی از ۲ هزار متر زیر زمین نشأت گرفته می شوند، جایی که آب های تازه و آب های دریا با همدیگر در دمایی بسیار بالا ترکیب می شوند.این آب ها پس از ترکیب توسط حفره های ایجاد شده در نیروگاه زمین گرمایی مهار می شوند و برای تولید الکتریسیته و همچنین تأمین آب گرم Blue Lagoon مورد استفاده قرار می گیرد.طی مسیری که آب به سطح زمین برسد، مواد معدنی نظیر سیلیس هم با آب ترکیب و خاصیت درمانی به آب اضافه می شود.

آب-گرم-بلو لاگون-ایسلند-بهین-سفر-behin-safar

علاوه بر استفاده از آب گرم، امکاناتی نظیر ماسک صورت، اتاق های بخار و سونا، محل هایی برای استراحت، رستوران های متعدد و هتل نیز در اختیار مراجعان قرار دارد که می توانند از آنها بهره ببرند.

ساعات استفاده از این مجموعه در ماه های مختلف به شرح زیر است:

اول ژانویه تا اول می: ۹ صبح تا ۸ شب

دوم می تا شانزدهم می: دوشنبه/سه شنبه/چهارشنبه/پنجشنبه از ۹ صبح تا ۸ شب و جمعه/شنبه/یکشنبه از ۸ صبح تا ۹ شب

هفدهم می تا سی و یکم می: ۸ صبح تا ۱۰ شب

اول ژوئن تا بیست و یکم آگوست: ۸ صبح تا ۱۲ شب

بیست و دوم آگوست تا سی و یکم آگوست: ۸ صبح تا ۱۰ شب

اول سپتامبر تا سی و یکم اکتبر: دوشنبه/سه شنبه/چهارشنبه از ۸ صبح تا ۸ شب و پنجشنبه/جمعه/شنبه/یکشنبه از ۸ صبح تا ۱۰ شب

اول نوامبر تا سی و یکم دسامبر: ۹ صبح تا ۸ شب

آب-گرم-بلو لاگون-ایسلند-بهین-سفر-behin-safar

دسترسی به آب گرم Blue Lagoon

فاصله این جاذبه ی گردشگری با فرودگاه بین المللی  Keflavík حدود ۲۳ کیلومتر و با پایتخت ایسلند،  Reykjavík، فقط ۴۷ کیلومتر می باشد.

چرا آب این تالاب آبی رنگ است؟

رنگ آبی این تالاب به خاطر ماده ی معدنی سیلیس می باشد.جالب است بدانید که آب این تالاب بدون ماده های معدنی سفید رنگ است.