شهر بوداپست به “مرواردید دانوب” معروف است؛ شهری دیدنی و مقصدی محبوب در میان گردشگران مخصوصا اروپایی ها.خیلی جالب است بدانید که سواحل رودخانه دانوب در بوداپست به عنوان یک اثر تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده.این رودخانه در اروپا از اهیمت بالایی برخوردار است و سفرهای دریایی زیادی از میان این رودخانه انجام می شود.

اولین چیزی که باید هر گردشگری در سفر به بوداپست بداند دو منطقه کاملا متفاوت این شهر است؛ منطقه Buda در غرب رودخانه دانوب، منطقه ای پر از قلعه های بازسازی شده و مرکز هنری و فرهنگی شهر بوداپست محسوب می شود.با توجه به این که این منطقه از شهر بر روی تپه قرار گرفته، گردشگران مناظر بی نظیری از شهر را می توانند ببینند.و اما در شرق رودخانه دانوب، منطقه Pest می باشد که رستوران ها، فروشگاه ها و مراکز تفریحی در اینجا قرار دارند.محله ی Vaci Utca که یک خیابان پر از فروشگاه است، در Pest واقع شده.

اقامت

با توجه به رشد محبوبیت بوداپست در میان گردشگران، درجه کیفی هتل های این شهر نیز ارتقا یافت.برای اقامت در بوداپست همه جور اقامتگاهی در پیش روی گردشگران قرار دارد.با بررسی هایی که انجام دادیم بهترین انتخاب ها در بوداپست در سطح هتل های ۵ ستاره، هتل Moments، Corinthia، Kempinski و Opera Garden هستند که به شما پیشنهاد می شود.

راهنمای-سفر-به-بوداپست-بهی-سفر-behin-safar

رستوران

 کشور مجارستان دارای سبک غذایی منحصر به فردی است و فلفل پاپریکا از ارکان اصلی آشپزی در مجارستان می باشد که در تمامی رستوران ها در کنار نمک و فلفل دیده می شود.از غذاهای محبوب، goulash (گوشت گوساله با پیاز و سیب زمینی) و سوپ Fisherman(ماهی آب پز، گوجه فرنگی، فلفل سبز و پاپریکا) است.

راهنمای-سفر-به-بوداپست-بهی-سفر-behin-safar

در میان کافه های بوداپست، Gerbeaud بیشتر از یک کافه است.این کافه از ۱۵۰ سال پیش تا کنون تغییر زیادی نداشته؛ سقف بلند و لوسترهای کریستالی آن از نشانه های اصلی کافه می باشد.فرهنگ مجارستان در محیط کافه مشهود خودنمایی می کند.ساعت کاری کافه از ۹ صبح تا ۹ شب می باشد.

راهنمای-سفر-به-بوداپست-بهی-سفر-behin-safar

برای صرف یک شام خاطره انگیز، رستوران Gundel، از انتخاب های خوب در شهر بوداپست است؛ این رستوران در پارک شهر و در نزدیکی میدان Heroes قرار دارد.ساعت کاری رستوران از ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب می باشد.

راهنمای-سفر-به-بوداپست-بهی-سفر-behin-safar

اگر دوست دارید غذاهای مجارستانی را تجربه کنید، رستوران Karpatia بهترین گزینست؛ این رستوران در حیاط یک صومعه قدیمی قرار دارد و طراحی داخلی رستوان مربوط به قرون وسطی است.ساعت کاری این رستوران از ۴ بعداظهر می باشد و فقط شام سرو می شود.

راهنمای-سفر-به-بوداپست-بهی-سفر-behin-safar

خرید کردن

از میان سوغاتی های محبوب در بوداپست، فلفل پاپریکای شیرین و تند، ادویه جات و ظروف چینی جزو بهترین ها هستند.خیابان Vaci Utca، از برترین مراکز خرید در بوداپست به شمار می آید.تمامی خیابان سنگ فرش شده و فقط عابرین پیاده حق تردد در این منطقه را دارند.در دو طرف خیابان پر از گالری، کادویی فروشی، بوتیک و جواهر فروشی است.

بطور معمول مغازه ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر باز هستند.

راهنمای-سفر-به-بوداپست-بهی-سفر-behin-safar

حمل و نقل

سیستم حمل و نقل عمومی در بوداپست کاملترین و بهترین روش برای گشت و گذار در این شهر است.استفاده از خطوط مترو یا ترامو (خط های اصلی ۴،۲ یا ۶) را در اولویت قرار دهید.همچنین از فصل بهار تا پاییز، قایق هایی در رودخانه دانوب برای جابه جایی مسافران وجود دارد که سر زمان های خاصی حرکت می کنند.

راهنمای-سفر-به-بوداپست-بهی-سفر-behin-safar