چین از کشورهاییست که پر از دیدنی ها و شگفتی های عجیب و غریب و همچنین تاریخ غنی می باشد.این کشور هنوز هم مکان های کشف نشده ی زیادی دارد و مطمئنا این موضوع شما را وسوسه می کند تا به این کشور سفر کنید و حتما از این جاذبه ها دیدن کنید.امروز در بهین سفر قصد داریم یکی از پارک های ملی کشور چین را به شما معرفی کنیم که مناظر شگرف و خارق العاده ای در این منطقه وجود دارد.با ما همراه باشید.

پارک جنگلی ژانگ ژیاژی در شهری به همین اسم و در استان هونان شمالی قرار دارد و قدیمی ترین منطقه حفاظت شده (از سال ۱۹۸۲) در کشور چین و بخشی از منطقه چشم نواز Wulingyuan است.این منطقه در ۳۲ کیلومتری شهر ژانگ ژیاژی قرار دارد.

تعریف هایی که از این پارک به زبان می آید متفاوت است و از عباراتی مانند “باشکوه، عجیب، آرام و وحشی” یاد می شود.از ویژگی های پارک جنگلی ژانگ ژیاژی، قله های عجیب و غریب، رودخانه های زلال، گونه های جانوری و گیاهی فراوان و آب و هوای بسیار عالی آن است.این منطقه ی زیبا ۹ جاذبه گردشگری اصلی و ۹۰ جاذبه گردشگری کم اهمیت تر دارد.تقریبا حدود ۹۸ درصد پارک از گیاهان پوشیده شده و دارای ۷۲۰ گونه گیاهی می باشد.

آب و هوای پارک، نیمه استوایی است و وجود کوه های با شکوه و درختان انبوه به وضعیت آب و هوای این منطقه خیلی کمک می کند.نتیجه این موهبت های الهی در این منطقه، زمستان های گرم و تابستان های خنک است.

پارک-ملی-ژانگ-ژیاژی-چین-بهین-سفر-Behin-Safar-Zhangjiajie-National-Park

از جاذبه های اصلی پارک جنگلی ژانگ ژیاژی باید به موارد زیر اشاره کرد که واقعا هر گردشگری را متحیر می کند.

صخره های غول پیکر Yellow Stone

در غرب پارک جنگلی به مساحت ۱۶٫۵ هکتار و در ارتفاع ۱۲۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.این صخره بزرگترین نقطه پارک می باشد و جاذبه های بسیاری در این منطقه وجود دارد.

رود Golden Whip

۳۰۰ متر از دروازه ورودی پارک که می گذرید رود Golden Whip خودش را به شما نشان می دهد.این رود در کنار قله های بلند قرار گرفته و آب بسیار زلالی دارد بطوریکه ماهی های درون آب به وضوح قابل رؤیت هستند.در اطراف رود گل های وحشی فراوانی به وفور دیده می شود.

پارک-ملی-ژانگ-ژیاژی-چین-بهین-سفر-Behin-Safar-Zhangjiajie-National-Park

منطقه Yuanjiajie

این منطقه در بخش شمالی پارک قرار دارد و یک منطقه وسیع و همسطح است با صخره هایی بزرگ در میان دره های عمیق که توسط کوه های سر به فلک کشیده محاصره شده اند.این صخره ها از لحاظ ظاهری بی نظیر هستند و پوشیده از درختان کاج می باشند.

پارک-ملی-ژانگ-ژیاژی-چین-بهین-سفر-Behin-Safar-Zhangjiajie-National-Park

پل شیشه ای ژانگ ژیاژی

بلندترین و طولانی ترین پل جهان که بین دو صخره در پارک ملی ژانگ ژیاژی ساخته شده و از دیروز به روی مردم باز شده است.طول این سازه ۴۷۰ متر و در ارتفاع ۲۹۹ متری قرار دارد.برای رفتن به روی پل می بایست از قبل برای بازدید از آن رزرو کنید.

پارک ملی ژانگ ژیاژی روی نقشه