گرجستان از مقاصد گردشگری زیبا و محبوب در میان گردشگران است که مناظر دیدنی بسیاری دارد.هر ساله گردشگران از طرق مختلف به این کشور سفر می کنند.امروز قصد داریم در بهین سفر شما را با یکی از راه های سفر به گرجستان آشنا کنیم که تجربه ای فوق العاده خواهد بود.با ماه همراه باشید.

برای سفر به گرجستان روش های مختلفی وجود که بتوانید به این کشور زیبا و دیدنی برسید.راحت ترین مسیر برای سفر به گرجستان مسلما سفر هوایی می باشد که در حال حاضر می توان از مسیرهای زیر استفاده کرد:

  • تهران – تفلیس
  • تهران – باکو – تفلیس
  • تهران – استانبول – تفلیس

در فصل تابستان از تهران و چند شهر دیگر ایران به شهر بندری باتومی در گرجستان نیز پرواز چارتری انجام می شود که البته در طول سال منظم و دائمی نمی باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه بین المللی و پلاک ترانزیت

برای دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی و همچنین پلاک ترانزیت می بایست به یکی از نمایندگی های کانون جهانگردی مراجعه کنید.برای دریافت گواهینامه بین المللی، اصل گواهینامه، پاسپورت و عکس مور نیاز است که می توانید با مراجعه به یکی از شعب کانون جهانگردی گواهینامه را دریافت کنید.در رابطه به پلاک ترانزیت ابتدا باید کارهای گمرکی را در اداره گمرک انجام داده و سپس به کانون جهانگری مراجعه کنید.برای دریافت پلاک ترانزیت نیز کاپیتاژ، سند خودرو، پاسپورت و گواهینامه بین المللی نیاز است.

و اما سفر زمینی…

اگر قصد دارید با خودرو شخصی خود به سفر بروید هم مسیرهای خوبی برای این کار پیش روی شماست فقط در نظر داشته باشید که باید از قبل گوهینامه بین المللی و پلاک ترانزیت تهیه کرده باشید تا بتوانید با خیال آسوده سفر خود را آغاز کنید.

سفر زمینی به کشورهای همسایه با توجه به مسیرهای دیدنی و زیبا در طی مسیر در نوع خود واقعا هیجان انگیز است که می تواند خاطرات خوبی برای شما به جا گذارد. مسیر پیشنهادی ما از ترکیه می باشد که در زیر بطور کامل به آن می پردازیم.

از تهران به سمت تبریز حرکت می کنید و از طریق مرز بازرگان وارد خاک ترکیه می شوید.با گذشتن از شهرهای ایقدیر، کارس و اردهان به سمت مرز واله بروید و وارد کشور گرجستان شوید که برای آنهایی که قصد سفر به تفلیس را دارند توصیه می شود.با عبور از این مرز وارد کشور گرجستان می شوید که باید از شهر برجومی عبور کرده و به تفلیس برسید.اگر قصد داشتید پس از اقامت در شهر تفلیس به شهر بندری باتومی بروید می توانید از این شهر به سمت گوری و سپس به باتومی برسید.

برای برگشت به کشور ترکیه و سپس ایران از شهر باتومی از طریق مرز سارپ که به این شهر بندری نزدیک می باشد استفاده کنید و وارد ترکیه شوید.از مرز سارپ به سمت شهر هوپا رفته و از آنجا مسیر ارزوروم و بایزید را طی کنید تا به مرز بازگان برسید.

در مرز ترکیه برای بیمه ماشین هزینه ای دریافت می شود و دیگر هزینه ای نخواهید داشت.

خوبی این مسیر که از طریق ترکیه عبور می کند عدم نیاز به روادید است و با در دست داشتن گذرنامه می توانید خیلی راحت این سفر را انجام دهید.

مسافت بین شهرها را به تفکیک برای شما در زیر آورده ایم تا با اطلاعات کامل سفرتان را شروع کنید. به امید یک سفر خاطره انگیز و فراموش نشدنی.

تهران

تبریز ۶۳۰ کیلومتر

تبریز

مرز بازرگان

۲۷۵ کیلومتر

مرز بازرگان ایقدیر

۸۸ کیلومتر

ایقدیر

کارس

۱۵۵ کیلومتر

کارس اردهان

۱۰۵ کیلومتر

اردهان

مرز واله

۹۲ کیلومتر

مرز واله برجومی

۶۰ کیلومتر

برجومی

تفلیس

۱۶۰ کیلومتر

تفلیس گوری

۸۸ کیلومتر

گوری

باتومی

۲۹۵ کیلومتر

باتومی مرز سارپ

۱۸ کیلومتر

مرز سارپ

هوپا

۲۰ کیلومتر

هوپا ارزوروم

۲۵۷ کیلومتر

ارزوروم

بایزید

۲۷۷ کیلومتر

بایزید مرز بازگان

۳۶ کیلومتر