کشور گرجستان در منطقه اوراسیا قرار گرفته ولی مردم محلی یک تعریف خیلی جالب از کشورشان دارند؛ “گرجستان بالکن اروپاست”.سفر به گرجستان، سفری برای تحسین طبیعت و مردمان باصفای این کشور است که مهربانی و انسانیت را به خوبی در آنها می توان پیدا کرد.

گرجستان از کوه های خشن، دره ها، رودخانه ها و چمن زار ها تشکیل شده و در میان منطقه زیبای Caucasus قرار گرفته است که زیبایی های طبیعت بکر این سرزمین مکمل فرهنگ بی نظیر مردم گرجستان می باشد.

در کنار شهرهای بزرگ و مدرن گرجستان مانند تفلیس، باتومی و برجومی که جذابیت های خاص خود را دارند، روستاها و ییلاقات این کشور از حال و هوایی بسیار خوب و خودمانی برخوردار هستند.

مطلب امروز ما در بهین سفر در رابطه به گرجستان است که واقعا چرا باید به این کشور سفر کرد.دلایلی در این زمینه به شما ارائه خواهیم داد تا با این کشور زیبا بیشتر آشنا شوید و در سفرهای بعدی تان حتما این مقصد گردشگری را در برنامه خودتان قرار دهید.

طبیعت وصف نشدنی گرجستان

دیدن کوه های Caucasus، پارک ملی Tucheti، کوه Elbrus که بلندترین نقطه قاره اروپاست، سواحل دریای سیاه در شهر باتومی، دره Roshka، پارک ملی Lagodechi و دیگر جاذبه های طبیعی گرجستان گواه شکوه و وجود یک طبیعت بی نظیر و بکر است که دیدن این مناظر فوق العاده زیبا برای گردشگران واقعا رویایی می باشد.

مردم گرجستان

مردم دوست داشتنی و خونگرم گرجستان برای کمک کردن به همدیگر از هیچ کاری دریغ نمی کنند؛ در واقع فرقی نمی کند که طرف مقابلشان هموطنشان باشد یا یک گردشگر از کشور دیگری.اعتقادات بالای مردم را می توانید در خیابان های شهر های مختلف گرجستان ببینید؛ در هر موقعیتی که باشند از مقابل کلیسا که عبور می کنند حتما ادای احترام را انجام می دهند.

بازارهای محلی

هر چیزی که بخواهید در این بازارها می توانید پیدا کنید؛ سبزیجات، میوه های رنگارنگ، گوشت، نان و …هر چیزی که دوست دارید.حتی اگر قصد خرید هم ندارید حتما از این بازارهای سنتی دیدن کنید.تمامی محصولات متعلق به گرجستان است و بسیار تازه هستند.

شهر تفلیس، پایتخت زیبای گرجستان

کشور گرجستان به خوبی از فرهنگ های کشورهای همسایه الگوبرداری کرده و دارای یک فرهنگ غنی است که این موضوع را می توانید در تمامی نقاط شهر تفلیس از نزدیک ببینید.بازارهای کوچک و سنتی و معماری باقی مانده از شوروی سابق همگی نشان دهنده فضای جالب شهر تفلیس است.پارک آبی Gino Paradise از مکان های تفریحی تفلیس است که در میان مردم محلی و گردشگران بسیار محبوب است.اگر به فیلم و سینما رفتن علاقه دارید سینمای Cavea را از دست ندهید؛ یکی از سالن های سینما به پخش فیلم های سه بعدی با تکنولوژی Imax مجهز است که یک تجربه فوق العاده را برای شما به جا می گذارد.

خیابان های زیبای تفلیس

کوچه ها و خیابان های سطح شهر تفلیس حال و هوای بسیار خوبی دارند و قدم زدن در این خیابان ها خاطره انگیز می باشد.شهر تفلیس به تعبیری “پاریس منطقه اوراسیا” نامیده می شود.معروف ترین خیابان تفلیس، خیابان “روستاولی (Rustaveli)” که درخت های سر به فلک کشیده این خیابان به زیبایی های آن افزوده است.

غذاهای گرجستان

آشپزی گرجستان در نوع خود بی نظیر و تلفیقی از آشپزی اروپایی و خاورمیانه است.غذای محبوب مردم گرجستان “Khinkali” نام دارد که از خمیر و گوشت طعم دار و خوش مزه تشکیل می شود.در شهر تفلیس برندهای معروف دنیا مثل “مک دونالد” و “برگر کینگ” کم و بیش به چشم می خورد.

باتومی و سواحل زیبای دریای سیاه

کوه ها و دریا در نزدیکی هم قرار گرفته اند که این از جاذبه های طبیعی شهر باتومی می باشد.آب و هوای باتومی نیمه استوایی است که در زمستان هم هوا بسیار دلپذیر می باشد.