یکی از جاذبه های بسیار خاص در کشور امارات متحده عربی که در سال ۲۰۱۵ جایزه بخش خاورمیانه در بخش جاذبه های گردشگری را از آن خود کرد پارک Ferarri World می باشد. امروز در بهین سفر این جاذبه گردشگری را برای شما انتخاب کردیم. با ما همراه باشید تا شما را با شگفتی های این مجموعه آشنا کنیم.

مجموعه تفریحی Ferarri World در جزیره یاس در شهر ابوظبی قرار دارد.این مجموعه اولین و تنها مجموعه تفریحی برند معتبر فراری در سطح جهان است که هر آنچه در این پارک می بینید با رنگ های سازمانی فراری همخوانی دارد.

قلعه-رودخان-فومن-بهین-سفر-Behin-Safar-Roudkhan-Castle

یک ترن هوایی بسیار بزرگ در این مجموعه وجود دارد که لقب سریعترین ترن دنیا را یدک می کشد.

پروژه ساخت این سازه عظیم در سال ۲۰۰۷ آغاز شد و در عرض ۳ سال تکمیل و افتتاح شد.مساحت کل مجموعه ۸۶ هزار متر مربع است.در ساخت این مجموعه از ۱۲ هزار و ۳۷۰ تن فولاد استفاده شده که دو برابر مصالحی است که در ساخت برج ایفل به کار رفته.فقط ۱۴ ماه طول کشید تا سقف مجموعه پوشیده شود.

در سال ۲۰۱۰ افتتاحیه باشکوهی برای پارک در نظر گرفته شد که بیش از ۲ هزار مهمان ویژه شامل مقامات ارشد دولتی و راننده های مشهور فرمول یک فرناندو آلونسو و فیلیپه ماسا در این جشن شرکت داشتند.

Ferarri01-Behin-Safar

بخش های مختلف این مجموعه تفریحی به معرفی برند بزرگ فراری در سطح جهان پرداخته است، مثلا سینمای Maranello که فیلمی از Enzo Ferrari، سریعترین ترن هوایی جهان Formula Rossa و ماشین های فرمول یک پخش می شود.

از نکات قابل توجه مجموعه Ferarri World:

  • سقف کل مجموعه به مساحت ۲۰۰ هزار متر مربع با آلومینیوم پوشیده شده است.با این حجم آلومینیوم می توان ۱۶ هزار و ۷۵۰ خودرو فراری ساخت.
  • اگر سقف مجموعه را بصورت صاف بر روی زمین قرار دهیم، ۲۰ هزار و ۱۰۰ خودروی فراری در کنار هم بر روی آن جا می شود.
  • لوگوی فراری که بر روی سقف پارک است بزرگترین لوگویی است که تا به حال ساخته شده.
  • رستوران های مجموعه دارای ۱۲۰۰ صندلی هستند که به راحتی می توان از کل افراد داخل مجموعه در ظرف ۳ ساعت پذیرایی کرد.
  • بخش Bell’Italia که در پارک قرار دارد شامل ۴۰ هزار درخت مینیاتوری است که با دست کاشته شده اند.
  • برج Empire State در مدتی که فقط سقف این مجموعه نصب شده است می توانست بازسازی شود و از نو ساخته شود (در ۱۴ ماه).

مجموعه Ferarri World از بخش های مختلفی ساخته شده است که برای تمامی اعضای خانواده یک محیط بسیار جذاب محسوب می شود.

رانندگی در ایتالیای مینیاتوری و مناظر دیدنی طی مسیر، تماشای فیلم هایی در رابطه با برند فراری در سینمای مجموعه، تجربه زانندگی با خودروی فراری کالیفرنیا در کنار متخخصان شرکت فراری که به شما نکاتی در رابطه با رانندگی را گوش زد می کنند، تجربه نوشیدنی های اصیل ایتالیایی در کافی شاپ مجموعه، سریعترین ترن هوایی دنیا، خرید از فروشگاه فراری، آموزش در آکادمی کارتینگ، بازدید از گالری فراری از قدیمی ترین خودروها گرفته تا پیشرفته ترین ها و … همه این فعالیت های هیجان انگیز را در مجموعه Ferarri World می توانید تجربه کنید و خاطره ای فوق العاده برای خودتان رقم بزنید.

ساعت کاری پارک همه روزه از ساعت ۱۱ صبح الی ۲۰ می باشد و فروشگاه فراری از ساعت ۱۰:۴۵ صبح تا ۲۰ باز است.