شمال ایران با داشتن جنگل های انبوه خوش منظره و زیبا و همچنین همجواری با دریای خزر از قدیم مقصدی بسیار محبوب در میان ایرانیان بوده است.طبیعتی دیدنی که هر گردشگری از آن لذت می برد.امروز در بهین سفر می خواهیم به استان گیلان برویم و یکی از مناطق خوش آب و هوا با مناظر بسیار زیبا را به شما معرفی کنیم.

پارک جنگلی گیسوم از نقاط دیدنی شهر تالش در استان گیلان به حساب می آید.در تمامی مسیر درختان بلند و استوار سر سبز یک تونل جنگلی به وجود آورده اند که واقعا برای مسافران و گردشگران جذاب است.

شهر گیسوم در ۱۴ کیلومتری شمال رضوانشهر و ۲۰ کیلومتری جنوب شهر تالش قرار دارد.

هوای خنک و دلپذیر کوهستان های شهر تالش و تونل جنگلی گیسوم برای هر گردشگری  لذت بخش است.شگفتی های طبیعت را می توان در این منطقه به خوبی حس کرد، زمانی که می بینید دریا و جنگل در کنار هم قرار دارند و مناظری بی نظیر را پدید آورده اند.
بهترین زمان سفر به گیسوم فصل بهار و تابستان است که زیبایی های پارک جنگلی دو چندان می شود.البته در فصل های پاییز و زمستان هم به نوع دیگری این زیبایی ها خودنمایی می کنند.

پارک-جنگلی-گیسوم-بهین-سفر-Behin-Safar-Gisoom-Jungle-Park

ساحل گیسوم در تعطیلات نوروز پذیرای گردشگران زیادی از اقصی نقاط ایران است که برای سپری کردن اوقات فراغت خود به همراه خانواده به این منطقه می آیند و از دریای زیبای خزر و جنگل های دیدنی بهترین استفاده را می کنند.به لطف جنگل های گیسوم و طبیعت دیدنی اش، روستای گتگسر که در نزدیکی آن قرار دارد به یک اقامتگاه مناسب برای گردشگران تبدیل شده است.روستاییان با توجه به حجم زیاد مسافران، خانه های خودشان را به سوئیت تبدیل کرده اند که پذیرای گردشگران باشند.

در میان این همه زیبایی و مناظر دیدنی برای رفاه حال گردشگران امکاناتی در مجموعه پارک جنگلی در نظر گرفته شده است.آلاچیق، وسایل بازی برای کودکان، مسیر پیاده روی، مناطقی برای چادر زدن،پارکینگ و اردوگاه از امکانات پارک جنگلی گیسوم به شمار می آید که برای گردشگران مهیا شده است.

مساحت کل پارک ۸۰ هکتار است و دارای درختان انبوهی می باشد که گونه های گیاهی خاصی در میان این جنگل زیبا به چشم می خورد.

در انتهای جنگل یک مسجد قدیمی مربوط به دوره ساسانیان که قدمت آن به ۱۰۰۰ سال می رسد وجود دارد که مسجد سفید نام دارد که البته به زبان محلی “اسپی مزگت” نامیده می شود.

مناظر گیسوم در شمال ایران بی نظیر است و مثل آن را نمی توان در این خطه یافت.اردیبشهت، مهر و آبان، ماه هایی هستند که گیسوم واقعا شگفت انگیز و دیدنی است.