شیراز پر است از مکان های دیدنی که هر آنچه برای دیدن این جاذبه های دیدنی وقت بگذارید باز هم کم است.به جرأت این شهر از زیباترین شهر های ایران به شمار می آید، با تاریخی کهن و جاذبه هاب گردشگری بسیار.امروز در بهین سفر قصد داریم یکی از عمارت های زیبای شهر شیراز را به شما معرفی کنیم.

بنای عمارت شاپوری از آثار ملی ایران است که در شهر زیبای شیراز قرار دارد. این عمارت در فضایی حدود ۴۶۳۵ متر ساخته شده است که دارای ۲ طبقه می باشد.معماری خاص و منحصر به فرد عمارت شاپوری به گونه ای است که ۱۴ ستون دور تا دور بالکن به قرینه هم قرار گرفته اند که هرکدام طراحی و تزیینات زیبایی دارند.در حیاط باغ، یک حوض پنچ پر بزرگ قرار دارد که در شیراز شبیه آن را نمی توان یافت و جلوه ای خاص به این باغ دیدنی داده است.

اتاق های عمارت چند منظوره هستند و در اوج سادگی بنا شده اند.در مرکز عمارت یک راه پله وجود دارد که از ویژگی های خاص عمارت شاپوریست.

هرچند عمارت شاپوری به مانند دیگر خانه های قدیمی و تاریخی دارای ایوان، حوض، حیاط، راهرو و کاشی کاری های زیبا است ولی این معماری متفاوت آن است که آن را از دیگر خانه های قدیمی مثل زینت الملوک یا نصیر الملک متمایز کرده.در حال حاضر این عمارت به یک مجموعه تاریخی و فرهنگی تبدیل شده است که هر ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

در اواخر دهه ۷۰، عمارت شاپوری از مالک آن خریداری شد و به ثبت ملی رسید.به لطف سرمایه گذران این عمارت مرمت و احیا شد و هم اکنون یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر شیراز است.

از ویژگی های خاص عمارت شاپوری بالکن آن است.همچنین یک بهار خواب بزرگ که محل استراحت در فصل تابستان بوده است که از معماری خلاقانه ای برخوردار است.

عمارت-شاپوری-شیراز-بهین-سفر-Behin-Safar-Shapouri-House

از امکانات باغ و عمارت شاپوری کافی شاپ و رستوران آن است. کافی شاپ عمارت دارای منظره بی نظیری از باغ است و انواع نوشیدنی، دسر، عرقیجات معروف شیراز در این مکان سرو می شود که در کنار گوش دادن به موسیقی های زیبا تجربه خیلی خوبی به شما خواهد شد.

رستوران عمارت شاپوری نیز در دنج ترین نقطه عمارت قرار دارد.طراحی سنتی و موسیقی زنده حال و هوای خاصی به محیط داده است. بهترین غذاهای محلی شیراز، غذاهای خوش طعم ایرانی و بین المللی در این رستوران طبخ می شود.

یک عکاسخانه در این باغ با شکوه وجود دارد که دوران قجری را در ذهن شما تداعی می کند.

عمارت شاپوری روی نقشه