سفر به اروپا همیشه جذابیت های خاصی دارد.این که بخواهید به یکی از ثروتمندترین و قانون مند ترین کشورهای اروپایی سفر کنید مطمئنا هیجان بیشتری برای سفر خواهید داشت.با بهین سفر همراه شوید تا در مورد کشور زیبا و دیدنی سوئیس اطلاعات مفیدی را در اختیارتان بگذاریم.

موقعیت جغرافیایی

سوئیس در مرکز قاره اروپا قرار دارد که از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین و از جنوب با ایتالیا مرز زمینی دارد.موقعیت جغرافیایی این کشور باعث شده است که از مناظر بی نظیری برخوردار باشد. رشته کوه های زیبا، دریاچه های بزرگ، رودخانه های طولانی و یخچال های طبیعی از طبیعت های سوئیس محسوب می شوند.آب و هوای سوئیس کوهستانی است و حداکثر دما در ماه جولای است که به ۲۵ درجه سیلیسیوس و حداقل دما در ماه ژانویه که به ۳- می رسد.

این کشور از سال ۱۸۱۵ در هیچ جنگی شرکت نکرده و در طول هر دو جنگ جهانی بی‌طرف بود.امنیت در سوئیس بسیار بالا است و جرم و جنایت خیلی کم دیده می شود.قانون بسیار سخت گیر است و به همین خاطر کسی جرأت خلاف کردن ندارد.مردم سوئیس مفهموم اعتماد به یکدیگر را به خوبی درک کرده اند.

مساحت کم کشور سوئیس فرصت خوبی برای گشت و گذار در شهرها، دیدن چمن زارهای سرسبز، دره های پوشیده از درخت، تپه های سبز، دریاچه های آرام و دیدنی و یخچال های طبیعی را برای گردشگران فراهم کرده است.این کشور بیشتر به شکلات، ساعت و کوه ماترهورن (Matterhorn) خود معروف است، درحالیکه مناظر کوه های بلند و باشکوه، دره های دیدنی و دریاچه های آن مکان عالی برای کوه پیمایی و دوچرخه سواری است که در این طبیعت بکر واقعا فوق العاده می باشد.
اگرچه کوه پیمایی از محبوب ترین تفریحات مردم محلی به حساب می آید، ییلاقاتی که در این کشور وجود دارد دارای مکان هایی آرام و دلنشین برای آن دسته از گردشگرانی است که به دنبال آرامش هستند.از دیگر جاذبه های بی نظیر در سوئیس ارائه خدمات اسپا است که در دنیا بی نظیر می باشد و حس جوانی و سرزندگی را به شما القا می کند.

با داشتن کوه های پوشیده از برف آلپ، تپه های پوشیده از درخت و جنگلی،کاخ های افسانه ای، کلیساهای دوران رنسانس، دریاچه هایی با مناظر خارق العاده، اسپاهای مدرن و پیست های لوکس اسکی خیلی راحت می توان به این نتیجه رسید که چرا کشور سوئیس در دو قرن گذشته همیشه جزو بهترین مقصدهای گردشگری در جهان به حساب می آمده است.
مقصدهای گردشگری سوئیس به چند دسته تقسیم می شوند. اگر می خواهید در تابستان به این کشور سفر کنید می توانید به شهرهای زوریخ، ژنو و لوزان سفر کنید. اگر هم در زمستان قصد سفر دارید حتما از طبیعت زیبای مناطق اینترلاکن (Interlaken)، سنت موریتز (St. Moritz)، گریندلوالد (Grindelwald) و آروزا (Arosa) دیدن کنید.
در ماه نوامبر پیست های اسکی شروع به کار می کنند و گردشگران زیادی در تعطیلات کریسمس به اینجا می آیند. بلندترین پیست های اروپا متعلق به سوئیس است که مناظر زیبایی را می توان در این مناطق دید.امکانات پیست ها در حدی است که حتی اگر در اسکی کردن بی تجربه و یا مبتدی باشید با آموزش های کامل می توانید از این ورزش لذت کامل را ببرید.

سفر-به-سوییس-بهین-سفر-Behin-Safar-Discover-Switzerland

غذاهای سوئیسی را حتما تجربه کنید

آشپزی ایتالیایی در سوئیس بسیار محبوب است از پاستا گرفته تا پیتزا.در اکثر غذاهای سوئیسی از پنیر و شکلات بسیار استفاده می شود.از غذاهای محبوبی که پنیر در آن استفاده می شود و حتما توصیه می شود که آن ها را امتحان کنید فندو (Fondue) و رکلت (Raclette) است.رستوران های سنتی و مدرن در سوئیس بسیار به چشم می خورد. شما می توانید بسته به علاقه تان از این رستوران ها استفاده کنید و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

معرفی شهرهای معروف

شهرهای سوئیس بسیار تمیز هستند که نشان از فرهنگ بالای مردم و همچنین برنامه های دقیق مدیریتی این کشور دارد.شهر زوریخ به مرکز هنری و فرهنگی کشور شهرت دارد که دارای بیش از هزار آب نمای زیبا، موزه ها و گالری های دیدنی می باشد.شهر ژنو اصلی ترین شهر سوئیس است که سازمان های جهانی بسیاری در این شهر هستند.قرارداشتن این شهر در کنار دریاچه ژنو موقعیتی فوق العاده را به این شهر داده است که شب های بسیار زیبایی را پدید آورده است.

فعالیت های خانوادگی

از فعالیت های خانوادگی که در سوئیس می توان به آنها پرداخت پارک آبی آلپامر، قصر شیلون مونترو، باغ وحش، بازدید از کارخانه های شکلات و موزه حمل و نقل سوییس می باشند. حتی می توانید به مزرعه بروید و فرایند تولید پنیرهای معروف سوئیس را از نزدیک ببینید.

خرید کردن

قدم زدن در خیابان ها و مراکز خرید لوکس حس خوبی را به شما میدهد که هیچ جا تجربه نکرده اید.از سوغاتی های این کشور ساعت، جواهر، بافتنی های هنر دست،صنایع چوبی،شکلات و پنیر های مرغوب هستند.

Switzerland17-Behin-Safar

حمل و نقل

جاده های سوئیس کاملا امن و زیبا می باشند که می توان با اجاره کردن ماشین (فرمان ماشین سمت راست است) و یک راهنما از سفر کردن به شهرهای دیگر لذت برد.حمل و نقل با قطار هم از دیگر راه های جا به جایی امن می باشد.یک شبکه خط آهن پیشرفته که استفاده آن برای گردشگران تجربه ای بی نظیر خواهد بود.

سوئیس روی نقشه