طبیعت گردی از آن دسته سفرهایی به حساب می آید که باید آمادگی هایی برای شروع سفر داشته باشید.به هر حال رفتن در دل طبیعت و کشف تجربیات جدید مستلزم اراده، آمادگی روحی و فیزیکی مناسب می باشد. امروز شما را با یکی از مناطق  طبیعت گردی بی نظیر  دنیا آشنا می کنیم. با بهین سفر همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی کرالا

کرالا ایالتی در جنوب کشور هند که به “بهشت استوایی” با نخل های رقصان در باد و سواحل ماسه ای بزرگ معروف است.این منطقه از غرب به دریای عرب و از شرق به محدوده کوهستانی Western Ghats راه دارد.در این منطقه ۴۴ رودخانه به هم می رسند.کرالا به لطف ویژگی های جغرافیایی بی نظیر خود به یکی از مقاصد گردشگری مورد علاقه گردشگران در آسیا تبدیل شده است.

مقصد های گردشگری متنوع برای طبیعت دوستان

کرالا به ماساژهای آیورودا (Ayurveda) معروف می باشد.این ایالت دارای یک خط ساحلی بسیار طولانی و سواحلی آرام است.مرداب های زمردی رنگ  آرام و زیبا، تپه های سرسبز و سافاری در حیات وحش بی نظیر، آبشارها، مزارع شالی، بناهای فرهنگی و تاریخی، آشپزی منحصر به فرد، فستیوال های با شکوه، همه و همه تجربه ای عالی از یک طبیعت گردی را به شما می دهد.

جدا از طبیعت کارت پستال گونه کرالا که چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند، برای ماجراجویان هم فعالیت های بسیاری مثل صخره نوردی، کوه پیمایی و کمپینگ، پاراگلایدر، ورزش های آبی متنوع و دوچرخه سواری مهیا شده است.همچنین می توانند از راپل و دیگر کارهای هیجان انگیز لذت ببرند.

نکته جالب اینکه تمامی این مقصد های گردشگری که ذکر شد فاصله خیلی کمی از همدیگر دارند که می توان گفت هیچ مقصد طبیعت گردی دیگری به این شکل نیست و باید برای دیدن منطقه ای مسافت زیادی را طی کرد.

آب و هوای ایالت کرالا

با توجه به نزدیک بودن به خط استوا،این ایالت همواره آب و هوای تابستانی دارد.سالیانه باران های زیادی در این منطقه می باشد و یکی از مناطق بارانی روی کره زمین به حساب می آید.همیشه همراه خود یک چتر داشته باشید مهم نیست چه فصلی از سال سفر می کنید.

جامعه ای پیشرفته

کرالا بالاترین سطح در بین ایالت های هند را دارا می باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱۰۰ درصد مردم با سواد هستند – سیستم بهداشت در سطح جهانی مدیریت می شود – پایین ترین مرگ و میر در هند – بالاترین سطح امید به زندگی در هند – تمیز ترین ایالت هند

کرالا روی نقشه